Baložos iespējams izmēģināt āra trenažierus

Līdz 24.jūlijam Baložos,  Zaļā ielā 4, iepretim basketbola laukumam iespējams izmēģināt Omnigym āra trenažieru laukumu, kas aprīkots ar deviņiem mūsdienīgiem āra trenažieriem visām galvenajām muskuļu grupām un sniegt savas atsauksmes.

Publiski pieejamie āra trenažieri ļauj mainīt ceļamo svaru, sniedzot iespēju katram sportotājam pielāgot treniņa slodzi un izpildīt vingrinājumus sev atbilstošā intensitātē. Pateicoties slodzes regulēšanas iespējai, trenažieri ir piemēroti plašai iedzīvotāju grupai – jauniešiem no 14 gadu vecuma, pieaugušajiem un arī senioriem.

Āra trenažieri veidoti tāpat kā iekštelpu trenažieri un uz tiem iespējams izpildīt klasiskos vingrinājumus, kas tiek veikti arī iekštelpu trenažieru zālēs – spiešanu guļus, spiešanu guļus uz slīpa sola, pietupienus ar svaru stieni, spiešanu no pleciem u.c.. Pie katras iekārtas izvietota tās lietošanas pamācība latviešu un angļu valodā, kā arī, noskenējot kvadrātkodu, pieejama video pamācība un aptauja sava vērtējuma izteikšanai.

Noslēdzoties izmēģinājuma periodam, pašvaldība izvērtēs iedzīvotāju atsauksmes, lai lemtu par nepieciešamību izveidot līdzīgus āra trenažieru laukumus uz pastāvīgu laiku.

Āra trenažieru laukuma drošas lietošanas nosacījumi

ES standartiem atbilstošie trenažieri ir stiprināti pie speciālām platformām, kā to paredz trenažieru ražotājs – Somijas uzņēmums OMNIGYM OY. Kā stāsta uzņēmuma pārstāvis Latvijā Jānis Ozols, platforma ir apstrādāta ar īpašu pretslīdes pārklājumu, ļaujot trenažierus droši lietot arī nokrišņu laikā. Iekārtu svars un novietojuma risinājumi nodrošina stabilitāti treniņu procesā. Katrs trenažieris ir aprīkots ar drošas lietošanas instrukciju un norādījumiem vingrinājumu izpildei. Trenažieri piemēroti lietotājiem no 14 gadu vecuma.

“Prieks, ka arī Ķekavas novada iedzīvotājiem ir publiski pieejams mūsdienīgs āra trenažieru laukums, popularizējot aktīvu dzīvesveidu dažādu iedzīvotāju grupu vidū. Vienlaikus atgādinām, ka šis ir sporta, nevis bērnu rotaļu laukums. Apmeklētāji ir aicināti ievērot gan trenažieru lietošanas nosacījumus, gan sporta un aktīvās atpūtas laukumu noteikumus, tostarp apmeklējuma laiku, kas ir līdz plkst.22.00,” atgādina Ķekavas novada Sporta centra vadītāja Anete Medne.

Somijā projektētie un ražotie trenažieri jau ir uzstādīti 12 dažādās publiski pieejamās vietās Latvijā un vairāk nekā 100 dažādos objektos Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā un citās Eiropas valstīs. Projekts iepriekš realizēts arī citās pašvaldībās – Olainē, Rīgā, Ādažos, Jelgavā, Siguldā, Valmierā, Mārupē un Tukumā.

Comments are closed.