Rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” trešajā posmā Baložos atkal tuvu punktu maksimumam

18. maijā skriešanas un orientēšanās cienītāji izbaudīja apvidu un sacensību garšu “Pilsētas leģendas” rogaininga seriāla trešajā posmā “Baložu kūdras bānīša rogainings”, ko rīkoja piedzīvojumu sacensību aģentūra “Xevents” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību. Orientēšanās sacensībās piedalījās arī mūsu novadnieki Ansis, Alma un Kitija no komandas ProMed.lv, pievarot sešu stundu un 38km distanci jauktajām komandām Open klasē un izcīnot godpilno 3.vietu 12 komandu konkurencē!

Dalībnieki, atbilstoši savām spējām un vēlmēm, varēja izvēlēties kādu no ierastajām komandu distancēm – 6h Garmin, 4h Kokmuižas un 2h Isostar rogaininga distanci -, vai kādu no individuālajām distancēm – 3h MTB, rogaininga skrējienu 2h (O –Run) vai rogaininga pastaigu bērniem.

Dalībniekiem atbilstoši spējām un vēlmēm organizatori piedāvāja ierastās komandu distances – 6h Garmin, 4h Kokmuižas un 2h Isostar rogaininga distances, kā arī individuālo 3h MTB un rogaininga skrējienu 2h (O –Run) un rogaininga pastaigu bērniem.

Sacensību centrs atradās pie Baložu vidusskolas, bet sacensību gaitā dalībnieki kontrolpunktu meklējumos apciemoja Lapeniekus, Katlakalnu, Rāmavu, Ziedoni, Valdlaučus, Krustkalnu un, protams, pašus Baložus un Medemciemu. Daži kontrolpunkti bija jāmeklē Daugavas krastos no Dienvidu tilta līdz Sausajai Daugavai, kas apvij Doles salu.

Garākajā “Garmin” 6h distancē pirmo reizi šajā sezonā startēja un uzvarēja Pēteris Grīviņš un Klāvs Stankēvics (Trailnity.lv), kuri attaisnoja favorīta statusu, bet karstajā laikā tomēr nesavāca maksimālo punktu skaitu, kas viņiem izdevās tieši pirms gada maijā. Šoreiz ātrāko garo distanču skrējējiem 194 punkti. Ar labu sniegumu otro rezultātu (154 punkti) uzrādīja un uzvaru Mix jeb jauktajā grupā svinēja Aigars Vārna un Alvita Mirecka (“Pa taisno no meža”), bet trijnieku ar 145 punktiem noslēdza labākā sieviešu komanda ar Noru Baranovsku un Aigu Toru sastāvā (Ku ku), kuras pārspēja iepriekšējo posmu sieviešu kategorijas pirmās vietas ieguvējas no “Ampēriņa” (Madara Apsalone, Aleksandra Fjodorova). 109 punkti Aigaram un Tomasam (Viss bumbās) deva uzvaru ģimeņu ieskaitē.

“Kokmuižas” 4h distancē otro posmu pēc kārtas pārākumu nodemonstrēja Sandis Zukulis un Elīna Petrovska (Kļūdu kaskāde), savācot 130 punktus un par 11 punktiem apsteidzot Uģi Inku un ātro “Stirna buka” sprinteri Gitu Gedrovicu. Tuvu tam, lai absolūtajā vērtējumā visu trijnieku aizņemtu Mix grupas komandas, bija Eduards Pāķis un Sniedze Brakovska (Ādaži city), tomēr viņus par vienu punktu apsteidza labākā vīru komanda “Necūko mežā” (Valters Veiss, Artūrs Kančs). Ieva Godiņa un Aiga Kalniņa (BR3) kārtējo reizi palika nepārspētas sieviešu kategorijā, sakrājot 105 punktu summu, bet ģimeņu ieskaitē vislabāk sekmējās Boroviku ģimenei no Madonas (Beciņas).

“Isostar” 2h distancē par trešajiem jaunajiem uzvarētājiem kopējā ieskaitē kļuva Kārlis un Daina Stonkas (A komanda), kuru kontā 59 punkti. Ar punktiem trijniekā atgriezās un sezonas augstāko vietu nopelnīja Uldis Pormeistars un Gunārs Ozoliņš (LV Bārdas). Divi punkti mazāk orientieristu ģimenei Daģiem (Dejavu), Salvim ar dēlu Oliveru noslēdzot trijnieku un uzvarot ģimeņu ieskaitē. “Lauktozītes” (Ilze Roķe, Māra Ozola) spraigajā cīņā nodrošināja pirmo vietu sieviešu konkurencē, par punktu apsteidzot tuvākās sekotājas.

3h MTB orientēšanās, startējot šosezon otro reizi uzvaru izcīnīja pasaules čempionāta 14. vietas ieguvējs Andris Sarksņa, bet sievietēm lietuviešu dominanci pārtrauca Annija Krūma, nodrošinot Latvijai pirmo vietu. 2h rogaininga skrējienā pamainījās uzvarētāji, par tiem kļūstot lietuvietim Vladam Kutiavinasam un Kristīnei Slikšānei.

Nākamie sacensību posmi gaidāmi:

13. jūlijā – Mazsalacas skaņākalna rogainings

7. septembrī – Mežgarciema militārās pilsētiņas rogainings

2. novembrī – Rīgas kurpju raga rogainings

Pasākumu organizē SIA XEvents sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldības atbalstu. Pasākuma atbalstītāji ir Intervals.lv, Garmin, Isostar, Magnesia un Kokmuiža.

Comments are closed.