Starptautiski florbola svētki Ķekavā

Pirmoreiz Ķekavas florbola – iespējams, vispār Ķekavas sporta vēsturē kādā no sporta spēļu komandu sporta veidiem – mūsu novadā tika uzņemti pasaules vicečempioni, kas šobrīd ir Čehijas izlase florbolisti. Čehi Četru nāciju turnīra ietvaros tikās ar Latvijas izlasi.

Kā zināms, Ķekava ir florbola lielpilsēta jau daudzus gadus, bet ilgi gaidīja iespēju sarīkot kādu visaugstākā pasaules līmeņa spēli. Tas šoreiz izdevās, pateicoties Latvijas Florbola savienības, Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūras, biedrības “MMK “Devil&Witches” un sieviešu florbola komandas FK “Ķekava” ieinteresētībai un atbalstam. Spēle aizritēja pie pilnu tribīņu (550 skatītāju) azartiskas skatīšanās un, neraugoties uz Latvijas  izlases zaudējumu, sagādāja  baudu visiem, kuri bija atnākuši uz sporta kompleksu. Pasākums izdevās arī no organizatoriskā viedokļa. Visi iesaistītie pret šo pirmreizējo pasākumu izturējās ar lielu atbildību. Īpašu paldies sakām Mākslas vingrošanas klubam “Feja” par skaistajiem priekšnesumiem, Reģionālajai pašvaldības policijai par kārtības nodrošināšanu un Putnu fabrikai “Ķekava” par atraktīvo Kačoku un balvām. Cerams, ka uz nākamo līdzīga līmeņa spēli ilgi nebūs jāgaida.

Kas attiecas uz sportisko pusi,  rezultātu 2. minūtē atklāja čehi un pēc septiņām minūtēm pārsvaru dubultoja. Otrā trešdaļa sākās ar vēl vieniem Čehijas izlases vārtiem. Latvieši sekmīgi atspēlējās. Vispirms 24. minūtē Toms Bitmanis vārtus iemeta pēc tam, kad čehu vārtsargs bij atvairījis Toma Akmeņlauka metienu, bet vēl pēc nepilnām divas minūtēm no  Pētera Trekšes piespēles vārtu guva Artūrs Jurševskis. 39. minūtē atkal pēc Trekšes piespēles bumbiņu no gaisa čehu vārtos ietrieca šoreiz jau Jānis Ragovskis. Trešajā periodā latviešiem pat izdevās izvirzīties vadībā ar 4:3, kad  23. sekundē pēc Ragovska piespēles vārtus guva Daniels Jānis Anis. Diemžēl tas Latvijas florbolistiem  bija arī viss: pēc tam vārtus guva tikai čehi, svinot uzvaru uzvaru ar 11:4. Arī pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Čehijas florbolisti: 4:3.

Spēles protokols atrodams: https://www.floorball.lv/lv/2023/izlase/m4nac/proto/44374-lat-cze

Comments are closed.