16. septembrī Ķekavas sporta klubā notiks MAMANET atklātais koptreniņš

16. septembrī, no plkst. 15:00-16:30, Ķekavas sporta klubā, notiks MAMANET atklātais treniņš, dalība ir BEZ MAKSAS. Aicinām dāmas nākt iepazīties ar šo aizraujošo spēli! Cerēsim, ka Jums šī spēle iepatiksies un varēsim Ķekavā organizēt regulārus treniņus un mūsu novada komanda varēs piedalīties MAMANET turnīros!

Tiem, kas nav dzirdējuši vai redzējuši, kas ir MAMANET, — šo spēli spēlē galvenokārt sievietes — mammas, tāpēc tai arī tāds nosaukums. Aktivitāte ir ļoti demokrātiska, tajā var piedalīties jebkura vecuma sievietes, bet pārsvarā tās ir mammas un pat vecmāmiņas, kuras ir gatavas aktīvi izkustēties. Spēle ir ļoti līdzīga volejbolam, tā notiek volejbola laukumā ar 6 spēlētājām katrā laukuma pusē. Dalībniecēm bumba jānoķer rokās, pirms tā tiks nodota nākamajai spēlētājai, nevis kā volejbolā, kur tā ir jāatsit.

Galvenais mērķis ir iesaistīt spēlē sievietes, kuras nav nodarbojušās ar sportu, vai pašlaik ar to nodarbojas retāk. Izraēlā uz kečbola spēles pamata izveidojās sociālā kustība Mamanet, kas palīdz sievietēm pārvarēt ikdienas grūtības un satikt jaunus draugus, sajust atbalstu, veicināt komandas garu. Galvenā spēles devīze ir: “katra mamma var”. Spēlējot Mamanet, sievietes popularizē savā ģimenē sportu, veselīgu dzīvesveidu, komandas spēles kultūru. Pēc veiksmīgiem 17 gadiem Izraēlā Mamanet kļuva par lielāko sabiedrisko sportisko kustību šajā valstī un pašlaik tas tiek popularizēts visā pasaulē.

Kā spēlēt MAMANET?

  1. MAMANET ir komandu sporta veids, kas balstīts uz volejbola noteikumiem, ar nelielām izmaiņām un modifikācijām – bumbu drīkst tikai ķert un mest.
  2. Divas komandas, pa sešiem spēlētājiem katrā pusē, sacenšas 9×18 m lielā laukumā, kuru uz pusēm sadala tīkls. Tīkla augšējā mala atrodas 2,24 m.
  3. MAMANET spēlē ar oficiālajām FIVB apstiprinātajām volejbola bumbām.
  4. Spēlētājiem laukumā ir noteiktas pozīcijas, kas tiek sauktas par zonām un apzīmētas ar cipariem no viens līdz seši.
  5. Spēles mērķis abām komandām mest bumbu pāri tīklam tā, lai tā piezemētos pretinieka laukumā,  vienlaikus kavējot pretinieka centienus darīt to pašu, (drikst likt bloku).
  6. Noķerot bumbu savā laukumā Katrai komandai ir atļauti 3 pieskārieni bumbai (2 piespēles), un bumbu met pāri tīklam uz pretinieka zonu. Bumbu drīkst turēt rokās līdz 1 sekundei.
  7. Bumba spēlē tiek ievadīta ar servi – mešanu pāri tīklam pretinieka pusē no laukuma gala līnijas.
  8. Ja punktu gūst servētāja komanda, tā turpina servēt. Ja punktu gūst pretinieki, viņiem tiek piešķirts punkts, un viņi arī iegūst tiesības servēt. Tiesības ieguvušās komandas spēlētāji vispirms rotē par vienu pozīciju (zonu) pulksteņrādītāja virzienā. Servi izpilda spēlētājs, kurš nonācis pirmajā zonā. (SK. zimējumu).
  9. Tā komanda, kura pirmā sasniedz 21 punktu vai iegūst divu punktu vadību (20:22, 21:23…), uzvar setu. Uzvar tā komanda, kas ir uzvarējusi divus setus. Ja spēles setu attiecība ir 1:1, tiek spēlēts trešais sets līdz 15 punktiem vai divu punktu vadību (14:16, 15:17…)
  10. Spēles laikā ir aizliegts pieskarties tīklam!

Uz tikšanos 16. septembrī Ķekavas sporta klubā! Līdzi ņemiet sporta apģērbu un apavus.

Nodarbību vadīs trenere no Latvijas Tautas sporta asociācijas.

Comments are closed.