Rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” ceturtā sezona sāksies marta beigās Baldonē

Baltijas valstīs lielākais rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāls “Pilsētas leģendas” ceturto sezonu uzsāks marta pēdējā nedēļas nogalē, 25. martā, Baldonē un sauksies “Baldones pakalnu rogainings”.

Aizraujošā rogaininga seriāla pagājušā sezona arī sākās marta izskaņā Rīgā, bet otrais posms notika Daugmalē. Šogad turpat blakus Ķekavas novada Baldones pusē ir paredzēts uzsākt sešu posmu sezonu šim rogaininga seriālam. Ceturtās sezonas iesākuma posms tiek rīkots sadarbībā ar Ķekavas novada domi, atbalsta Isostar, Garmin, Intervals.lv un Kokmuiža.

Dalībniekiem atbilstoši spējām un vēlmēm organizatori piedāvā 6h Garmin, 4h Kokmuižas un 2h Isostar rogaininga distances, kā arī 3h MTB, rogaininga skrējienu 2h (O –Run) un rogaininga pastaigu bērniem. Sacensību centrs atradīsies pie Jāņa Dūmiņa Baldones mūzikas skolas.

Leģenda vēsta, ka kopš seniem laikiem uz Baldones sēravotu braukuši gan sirdzēji, gan dziednieki. Izārstētie pateicībā avotā meta rotas un naudu. Vēlāk šurp sāka braukt pat Livonijas ordeņa mestri, kas to sauca par “Jaunības avotu”. 1797. gadā te nodibināja oficiālu minerālūdeņu un ārstniecisko dūņu kūrvietu, kas darbojās līdz pat 1997. gadam. Teika vēsta, ka reiz kāda skaista, bet akla meitene Māra, mazgājoties ar sēravota ūdeni, atguvusi redzi. 1940. gadā tam par godu uzcēla skulptūru, ko vēlāk nozaga, atkal atrada, sabojāja un vēlreiz atjaunoja.

Reģistrēties dalībai un vairāk informācijas uzzināt iespējams mājaslapā rigasrogainings.lv. Ķekavas novada iedzīvotājiem ar kodu “KEK23”, piesakoties līdz no 7. līdz 25.martam, būs pieejama 20% atlaide.

Rogaininga sacensībās ar 2 līdz 4 dalībniekiem komandā piedalās gan sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari, gan arī aktīvā un sportiskā dzīvesveida mīļotāji, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un aktīvi darboties. Tāpēc šādu iespēju izmanto arī vairākas ģimenes, jo rogainings savā būtībā ir ļoti demokrātiska nodarbe, jo dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotu distanci un kontrolpunktu daudzumu. Tiekamies sezonas atklāšanā Baldonē!

Comments are closed.