Atskats uz Rēzeknes pilsētas atklātās vecmeistaru sacensībām peldēšanā + FOTO

2022.gada 13. un 14.augustā aizvadītas Baltijas valstu mēroga Rēzeknes pilsētas atklātās vecmeistaru sacensības peldēšanā vecmeistariem, kuras norisinājās vienīgajā atklātajā peldbaseinā Latvijā, 25 metru garos celiņos.

Sacensības organizēja un vadīja Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvalde sadarbībā ar SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne” un Latvijas Peldēšanas federāciju.
Uz sacensībām no Latvijas novadiem bija ieradušās gan komandas, gan individuālie dalībnieki. Tāpat tika pārstāvēti arī Lietuvas peldēšanas klubi. Igaunijas peldētāji šoreiz nepiedalījās.


Ķekavas novada vecmeistaru komandu šogad pārstāvēja divi dalībnieki –Igors Ērciņš (1.attēlā pa labi) un Arnolds Kadiķis.

1.att. Ķekavas novada peldēšanas vecmeistaru komandu šogad pārstāvēja divi vīri –Igors Ērciņš (pa labi) un Arnolds Kadiķis.

Uz goda pjedestāla kāpām individuāli, saņemot katrs personīgi atbilstošas godalgas par izcīnītajiem individuālajiem sniegumiem, bet ņemot vērā, ka salīdzinoši ar pārējo novadu komandu dalībnieku skaitu, Ķekavas komandas sastāvā bijām tikai divatā, līdz ar to kopvērtējumā punktus saņēmām summējot atbilstoši katra mūsu komandas peldētāja labāko sniegumu rezultātus.

Sacensību dalībnieki – dāmas un kungi pēc nolikuma varēja izvēlēties peldēt dažādas disciplīnas ar 50 vai 100 metru garuma distancēm gan pirmajā, gan otrajā sacensību dienā – brīvajā stilā, brasā, tauriņstilā jeb delfīnā, kompleksajā peldējumā un uz muguras.

Sacensībās piedalījās peldētāji no 20 gadu vecuma sekojošās vecuma grupās: 0 20-24 A 25–29; B 30–34; C 35–39; D 40–44; E 45–49; F 50–54; G 55–59; H 60–64; I 65–69; J 70- un vairāk.

Sacensībās uzrādītie mūsu novada peldētāju rezultāti ir šādi:
Pirmās dienas peldējumos vīru grupā 45+ A.Kadiķa rezultāts 100 metru peldējumā uz muguras bija 1:53.21sek. (144 punkti), bet 100 metru kompleksajā peldējumā 1:46.61sek. (178 punkti).

Savukārt otrās dienas īsajās sprinta distancēs vīru grupā 45+ I.Ērciņš 50 metros brīvajā stilā jeb kraulā uzrādīja rezultātu 29.89sek. (509 punkti, 2.vieta), bet A.Kadiķis šajā pašā distancē un vecuma grupā ierindojās 5.vietā ar rezultātu 33.78sek. (352 punkti).

Peldējumā 50 metros tauriņstilā I.Ērciņš uzrādīja rezultātu 31.99sek. iegūstot 517 punktus. 50 metru distancē peldējumā uz muguras A.Kadiķa rezultāts bija 49.43sek. (150 punkti).

Katrs savā peldējumā un vecuma grupā bijām vienīgie, tāpēc 1.vieta abiem vīriem bija garantēta jebkurā gadījumā.
Kopvērtējumā labus rezultātus sasniedza gan Rīgas, gan Jelgavas Mitau peldēšanas klubu komandas. Šo pilsētu komandas bija ar pietiekami kuplu dalībnieku skaitu un startēja arī stafetes peldējumos. Arī Lietuvas peldētāji sniedza ievērojami labus rezultātus un atpakaļ uz dzimteni devās gan ar medāļiem, gan kausiem. Apsveicam!

Rakstu sagatavoja Arnolds Kadiķis

Ja ir vēlme pieteikties novada komandā peldēt gribētājiem amatieriem vai profesionāļiem (arī bijušajiem), rakstiet uz
e-pastu: arnolds.kadikis@inbox.lv

Comments are closed.