Atskats uz Pasaules čempionātu krosmintonā

Ir noslēgusies kārtējā krosmintona sezona, kura salika punktus uz “i” ar tik lielisku pasākumu kā Pasaules čempionāts 2021 (pārcelts no pagājušā gada).

Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā tas norisinājās no 30.jūnija līdz 2.jūlijam. Divdesmit divas valstis pārstāvēja 350 dalībnieki. Lielākā komandas pārstāvība – 40 sportisti bija Latvijas un Ungārijas izlasēm. Būtu grēks neiezīmēt faktu, ka 12 krosmintonisti no izlases, bija no mūsu kluba.

Rezultāti, kuri tika sasniegti, vairāk vai mazāk atspoguļoja treniņos noslīpētās iemaņas. Pirmkārt, jau tā ir psiholoģiska spēle, kur katram ir jātiek galā ar sevi, lai veiksmīgi varētu demonstrēt savas kvalitātes. Prieks, ka daudziem šis faktors nelika šķēršļus izšķirošu punktu gūšanā, taču ir vēl pie kā strādāt, lai celtu savas kvalitātes!

Intriģējoša izvērsās Valta Vilcāna spēle par iekļūšanu pusfinālā, kurš dramatiskā cīņā 3 setos ar minimālu punktu pārsvaru zaudēja Beļģijas pretiniekam (12-16, 16-12, 16-14).

Ar vienādu bilanci divas uzvaras un divi zaudējumi bija abiem U15 jauniešiem – Valteram Blauam un Markusam Šulcam, kas liedza kvalificēties ceturtdaļfinālam.

Dubultspēlēs Markusa Šulca un Ralfa Bojaruneca tandēmam cīņā par iespēju gūt 3.vietu nācās piekāpties poļu pārim, bet Baibas Jakuškas un Nika Zvaigznes duetam gūt vismaz 3.vietas godalgas liedza nākamie šīs grupas Pasaules čempioni no Slovākijas.

Noteikti ir jāpiemin Vitas Zvaigznes sasniegtais rezultāts, kas pierāda tikai to, ka ne tikai trenējot tehnikas elementus un taktisko domāšanu, bet sevi pilnveidojot fiziski arī ārpus treniņa noteiktiem laikiem nes spēles patieso garšu spēlējot jau ar pasaules vadošajām spēlētājām.

REZULTĀTI:

 • U13 meitenes

Elizabete Bojaruneca – 10.vieta

 • U13 zēni

Valts Vilcāns – 5.vieta

 • U15 jaunieši

Valters Blaus – dalītā 7.vieta

Markuss Šulcs – dalītā 7.vieta

 • U17 jaunieši

Edvards Balodis – dalītā 10.vieta

Ralfs Bojarunecs – dalītā 10.vieta

 • Sievietes

Vita Zvaigzne – 9.vieta

Madara Drulle – dalītā 31.vieta

Liene Birkāne – dalītā 31.vieta

 • O40 sievietes

Baiba Jakuška – 16.vieta

 • O40 vīrieši

Arnis Āboltiņš – 25.vieta

 • O50 vīrieši

Niks Zvaigzne – 23.vieta

DUBULTSPĒLES:

 • U19 jaunieši

Markuss Šulcs/ Ralfs Bojarunecs – 5.vieta

Valters Blaus/ Edvards Balodis – 9.vieta

 • Sievietes

Liene Birkāne /Emīlija Jansone (Olaines klubs) – dalītā 9.vieta

Vita Zvaigzne/Madara Drulle – dalītā 9.vieta

 • O40 MIX

Baiba Jakuška/Niks Zvaigzne – 5.vieta

Arnis Āboltiņš/Anita Stivriņa (Olaines klubs) – 9.vieta

Vēlamies piebilst, ka rezultāti ir pilnīgi noteikti auguši un tas fakts, ka mūsu sportisti šāda līmeņa sacensībās jau klauvējās pie pjedestāla durvīm tik liecina, ka ejam pareizajā virzienā!

Pateicamies Ķekavas novada pašvaldība, Sporta Punkts, Latvijas Krosmintona federācija un personīgi Edgaram Brigmanim par mūsu sportistu atbalstīšanu tik nozīmīgās sacensībās un visā sagatavošanās periodā!

Comments are closed.