Ģimeņu rogainings Ķekavas novada orientēšanās poligonos 2021

No 11. novembra līdz pat 26. decembrim ģimeņu komandām vai individuāliem dalībniekiem, ir iespēja doties piedzīvojumā –  Ģimeņu rogainings, esam sagatavojuši Jums 3 dažādas trases Ķekavas novadā izveidotajos orientēšanās poligonos:

 • Baložos – karšu saņemšana pie Baložu pilsētas pārvaldes (Uzvaras prospekts 1a, Baloži), lejuplādē ŠEIT
 • Ķekavā – karšu saņemšana pie Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa (Nākotnes iela 1a, Ķekava), lejuplādē ŠEIT (20.11. precizēta 54 un 55 punkta leģendas).
 • Daugmalē – karšu saņemšana pie Daugmales pagasta pārvaldes (“Salnas”, Daugmales pagasts) (19.11. – precizēta starta GPS vieta 56.809579,24.480450), jaunāko karti lejuplādē ŠEIT.

Piezīme: Google Chrome bloķē pielikumus, tāpēc šo pārlūku lietotājiem pielikums vispirms ir jālejuplādē (uz saites spiežot peles labo taustiņu un izvēloties “saglabāt saiti kā” vai “save link as” un tad apstiprinot datnes paturēšanu) un tad jāatver

Iepazīsties ar noderīgu informāciju :

 • Katram dalībniekam nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar lejupielādētu mobilo aplikāciju Qrenteerings. Tā darbojas gan uz Android (no 5.0), gan iOS (no 10.0) ierīcēm.
 • Instrukcija par reģistrēšanos ŠEIT.
 • Dalība BEZ MAKSAS
 • Tiešsaistes rezultāti būs redzami ŠEIT

Aktivitāti atbalsta: Putnu fabrika ĶekavaĶekavas avotsLofbergsBellaPiebalgas alus 

Nolikums

 1. Mērķis un uzdevums:
  • Popularizēt aktīvu dzīvesveidu un orientēšanās sportu ģimenēm Ķekavas novadā;
  • Caur sportiskām aktivitātēm iepazīt Ķekavas novadu;
  • Saliedēt ģimenes veicot distanci ar kājām/nūjojot.
 1. Aktivitātes vadība:

2.1. Aktivitāti organizē Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra sadarbībā ar Latvijas Tautas sporta asociāciju.

 1. Dalībnieki:

3.1. Attālinātajā aktivitātē piedalās ģimenes vai individuāla persona. Komandā jābūt vismaz vienam, kurš sasniedzis 18 gadus. Pārējiem dalībniekiem vecuma ierobežojumu vai citu prasību nav;

3.2. Distances ir plānotas, lai tās būtu pieveicamas gan pieaugušajiem, gan bērniem un būtu pa spēkam jebkuram iesācējam. Distances būs kā laba iepazīšanās ar orientēšanās sportu;

3.3. Komanda kopā dodas trasē, kura tai ir jāveic 3h laikā, un jāatrod pēc iespējas vairāk punktu;

3.4. Dalībniekiem jāģērbjas sportiskā, ērtā apģērbā atbilstoši laika apstākļiem;

3.5. Lai labāk sagatavotos aktivitātei rekomendējam iepazīties ar vienkāršu un saprotamu materiālu iesācējiem, kurā apskatīti orientēšanās pamati  – http://lof.lv/uploads/stiga/2020/ORIENTESANAS_ABC_printerim2.pdf;

3.6. Dalībnieki ievēro aktuālos Covid-19 infekcijas ierobežošanas pamatprincipus un piesardzības pasākumus.

 1. Laiks un vieta:

4.1. Attālinātā aktivitāte notiek no 2021. gada 11. novembra līdz 26 decembrim (ieskaitot) Ķekavas novadā izveidotajos orientēšanās poligonos:

 • Baložos – karšu saņemšana pie Baložu pilsētas pārvaldes (Uzvaras prospekts 1a, Baloži)
 • Ķekavā – karšu saņemšana pie Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa (Nākotnes iela 1a, Ķekava)
 • Daugmalē – karšu saņemšana pie Daugmales pagasta pārvaldes (“Salnas”, Daugmales pagasts)

Kartes drukātā veidā iespējams saņemt katra poligona norādītājā vietā ārpusē pie ieejas vai arī lejupielādējot Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūras mājaslapā sports.kekava.lv.

 1. Aktivitātes norise:

5.1. Komandas veic attālināto aktivitāti sev vēlamajā laikā un dienā sākot no 11. novembra plkst. 12:00 līdz 26 decembra 21:00. Katras aktivitātes kontrollaiks 3h;

5.2. Komandas, saņemot karti, vispirms izplāno distanci tā, lai pēc iespējas īsākā laikā apmeklētu pēc iespējas vairāk kartē norādītos kontrolpunkus (KP) un savāktu lielāku KP punktu skaitu.  Punktu vērtība kartē no 3 līdz 5 (punkta vērtība ir punkta numura pirmais skaitlis);

5.3. Dabā KP atzīmēti ar 10cm x 14cm izmēra lapām uz kurām uzdrukāts KP QR kods. Lai atzīmētos KP, komandas pārstāvim tas ir jānolasa ar Qrenteerings mobilā telefona aplikāciju, kura darbojas gan uz Android (no 5.0), gan iOS (no 10.0) ierīcēm;

5.4. Aktivitāte beidzas, kad komanda ir noskenējusi kodu “FINISH” finiša kontrolpunktā.

5.5. Lai piedalītos aktivitātes balvu izlozē, komandai pēc finiša interneta vietnē https://sports.kekava.lv/rog ir jāiesniedz:

 • Qrenteerings aplikācijas piešķirtais komandas kods
 • Komandas nosaukums (pašu izdomātais)
 • Komandas kontaktinformācija (epasts, telefons)
 • Komandas finiša bilde vai kāda interesanta bilde no distances

5.6. Komandas dalībnieki distancē startē, pārvietojas un finišē kopā ievērojot “Fair play” principu;

5.5. Izlozē par vērtīgām balvām cīnīsies komandas, kuras 3 stundu laikā būs apmeklējušas vismaz 10 un vairāk kontrolpunktu, un reģistrējušas savu komandas nosaukumu https://sports.kekava.lv/rog.

 1. Pieteikšanās:

6.1. Lai pieteiktos attālinātai aktivitātei jāveic šādas darbības:

6.1.1. Lejupielādējiet savā mobilajā iekārtā aplikāciju QRENTEERINGS (Google Play) vai QRENTEERINGS (App Store).
6.1.2. Dodieties uz katra poligona norādīto karšu saņemšanas vietu un pie ieejas durvīm paņemiet kabatiņā novietoto orientēšanās poligona karti vai lejupielādējiet to mājaslapā sports.kekava.lv. Uz komandu paredzētā 1 karte.

6.1.3. Dodieties uz orientēšanās kartē norādīto starta vietu, kura apzīmēta ar sarkanu trijstūri.

6.1.4. Veiciet komandas reģistrāciju Qrenteerings aplikācijā sekojot instrukcijai, kas pievienota sports.kekava.lv rakstā par šo pasākumu.
          6.1.5. Pēc komandas reģistrācijas atveriet jau aktivizēto aplikāciju, un noskenējiet QR kodu STARTS, kas izvietots dabā kartē norādītajā vietā. Laika atskaite ir sākusies!
6.1.6. Apmeklējiet izvēlētos KP. Katru reizi noskenējot kontrolpunkta QR kodu.
6.1.7. Kā pēdējo apmeklējiet Finiša KP un noskenējiet to. Pēc finiša neaizmirstiet nosūtīt datus uz serveri!

6.2. Dalībnieki, piesakoties aktivitātei, apliecina, ka uzņemas pilnu atbildību par savu veselības stāvokli un neiebilst savu personas datu (vārds, uzvārds) izmantošanai rezultātu apkopošanā un publicēšanā mājaslapā sports.kekava.lv, Facebook, Instagram lapās SportsKekava.

6.3. Ja konstatējat, ka kāds no kontrolpunktiem ir bojāts vai iznīcināts, beigušās orientēšanās poligona kartes u.c. gadījumos lūdzu rakstiet uz andris.petrovs@kekava.lv vai zvaniet  26423130.

 1. Rezultāti:

7.1. Saite uz rezultātiem tiks publicēta aktivitātes interneta vietnē https://sports.kekava.lv/rog.

 1. Apbalvošana:

8.1. Atkarībā no dalībnieku/komandu skaita, tiks izlozētas vērtīgas balvas no mūsu atbalstītājiem;

8.2. Uzvarētāji tiks paziņoti tiešraides izlozē 30. decembrī Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūras Facebook un Instagram kontos, rezultāti būs apskatāmi mājaslapā sports.kekava.lv.

 1. Finansēšana:

9.1. Dalība aktivitātē ir bez maksas.

Sabiedrības informēšanas nolūkos pasākumā var notikt foto vai video fiksācija. Vizuālais materiāls var tikt ievietots Ķekavas novada pašvaldības informatīvajos kanālos. Vairāk – https://ej.uz/kekava_privatuma_politika.

Comments are closed.