Noslēgušās Eiropas Mobilitātes un Eiropas Sporta nedēļas Ķekavas novadā!

Ķekavas novadā ir noslēgušās Eiropas Mobilitātes un Eiropas Sporta nedēļas, kurās iedzīvotāji tika aicināti uz dažādām sportiskām aktivitātēm, konkursiem gan lieliem, gan maziem, kā arī veikt pirmreizēju dalību atvērtajos treniņus.

Jau tradicionāli no 16.-22. septembrim norisinājās Eiropas Mobilitātes nedēļa ar saukli  “Kusties un esi vesels!”, aicinot iedzīvotājus būt fiziski aktīviem, mainīt savus ieradumus, kā arī izvēlēties pārvietošanās veidus, kuri nerada vai ievērojami samazina gaisu piesārņojumu.

Eiropas Mobilitātes nedēļas garumā norisinājās izaicinājums ikvienam “Esi aktīvs un mobils!”, kurā uzvarēja Agnese Geka, skolām norisinājās zīmējumu konkurss “Mans sapņu velosipēds!” 1.-4.klases skolēniem, kā arī fotokonkurss “Dodamies uz skolu zaļi!” sākot no 5.klases skolēniem. Konkursos piedalījās skolēni no Ķekavas vidusskolas, privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97”, Daugmales pamatskolas, Baložu vidusskolas un Baldones vidusskolas.

Kekavas novadā no 16.septembra līdz 22.septembrim norisinājās zibakcija “Gaismas brauciens”. Pirmā zibakcija tika aizvadīta Baložos, tad Ķekavā, Katlakalnā un noslēdzās ar Daugmali. Galvenā uzmanība tika vērsta, lai iedzīvotājs diennakts tumšajā laikā varētu droši atrasties uz ceļa un būtu izgaismoti, koši un labi pamanāmi. Dalībniekus sagaidīja velodrošības trase, kuru izbraucot, sagaidīja maza pārsteiguma balva. Turpinājumā devāmies nelielā velo izbraucienā kopā ar Reģionālās pašvaldības policijas pārstāvjiem, un tika apbalvoti 3 spožākie dalībnieki- braucēji.

Eiropas Sporta nedēļa Ķekavas novadā šogad norisinājās no 23.septembra līdz 1.oktobrim. Nedēļas ietvaros Ķekavas novada iedzīvotājiem bija iespēja piedalīties bezmaksas sporta aktivitātēs, kā tiešsaistes nodarbībās ar fitnesa trenerēm Olgu Volkovu un Kristīni Tihanovu, kā arī Solo latino dejas ritmos kopā ar bijušo sporta deju dejotāju Elīnu Šmagri. Vakaros gan lieliem, gan maziem bija iespēja izkustēties KSMRS Fitness fiziskās sagatavotības nodarbībās. Gatavoties ziemas rūdījumam un iedrošināt ikvienu peldēt gribētāju palīdzēja daudzkārtēja Latvijas čempione ziemas peldēšanā Marta Šaboviča.

No 23.septembra līdz 30.septembrim norisinājās izaicinājums ikvienam “MapMyRun”- esi aktīvs vismaz 3 reizes nedēļā 30min. Rezultāti tika noteikti izlozē. Galveno balvu uzvarētāji:

  1. Egita Zalcmane
  2. Mārtiņš Ansons
  3. Juris Terehovs

27.septembrī norisinājās atvērtā nodarbība paklāju boulingā, kurā piedalījās 20 dalībnieku. Nodarbības ietvaros tika sadalītas komandas, kuras savstarpēji izspēlēja mazu turnīru un izcīnīja sekojošas vietas:

  1. vietā ierindojās komanda ”Baloži 3” ar rezultātu 6 p. , komandas kapteinis Pēteris;
  2. vieta komandai ”Ķekava 2” ar rezultātu 5 p., komandas kapteine Inta;
  3. vieta komandai ”Baloži 2” ar rezultātu 4 p., komandas kapteine Tabita;
  4. vieta komandai ”Baloži 1” ar rezultātu 3 p., komandas kapteine Hermīne;
  5. vieta komandai ”Ķekava 1” ar rezultātu 2 p., komandas kapteine Ingera.

27. septembrī Baložos un 1.oktobrī Ķekavā norisinājās šķēršļu skrējiens, kas bija paradzēts visām vecuma grupām. Baložos startēja 28 dalībnieki, turklāt Ķekavā startēja 118 dalībnieki. Paldies par atbalstu Putnu fabrika Ķekava, Ķekavas avots, Piebalgas alus un Lautus

Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra saka lielu paldies visiem dalībniekiem par atsaucību. Tiekamies nākamajos pasākumos!  Bilžu atskatus uz pasākumiem meklējiet mūsu Facebook lapā.

Comments are closed.