Noslēgusies jau otrā slēpņu spēle “Spēka zīmes 2021”

Visu vasaru no jūnija līdz augustam Ķekavas novada iedzīvotāji un viesi varēja meklēt slēpņus jeb spēka zīmes, kas bija paslēptas dažādās vietās – Ķekavā, Baldonē, Katlakalnā, Baložos, Plakanciemā, Daugmalē un citur jaunajā novadā. Spēli rīkoja Ķekavas novada Izglītības, sporta un kultūras pārvaldes tūrisma un jaunatnes lietu speciālisti un Sporta aģentūra. Spēle norisinājās no 12. jūnija līdz 22. augustam, tajā piedalījās 57 komandas un individuālie dalībnieki.

Geocaching jeb slēpņošana pēdējos gados kļuvusi par populāru brīvā laika pavadīšanas veidu, kas aicina iet brīvā dabā un ar GPS un navigācijas ierīču palīdzību meklēt ģeoslēpņus jeb latviski vienkārši slēpņus. Ķekavas novada slēpņu spēle bija mazliet atšķirīga no ierastās, nācās meklēt Ķekavas novada spēka zīmes. Spēles mērķis bija sniegt iespēju dalībniekiem aizraujošā veidā iepazīt dabas, kultūrvēstures un citus tūrisma un vides objektus šoreiz jau jaunajā Ķekavas novadā, popularizēt auto un velobraukšanu kā lielisku iespēju aktīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī veicināt izziņas tūrismu Ķekavas novadā.

Šoreiz uzdevums nebija no vieglajiem – daži no slēpņiem bija paslēpti īpaši rūpīgi, bet tāpēc jau tā ir slēpņu spēle, lai būtu mazliet cītīgāk jāpameklē. No visām iesūtītajām anketām ar pareizajām atbildēm starpizlozē tika noskaidroti 10 laimīgie, kas tālāk piedalījās galvenās balvas – kalnu velosipēda no SIA“Gandrs” izlozē uz Ķekavas velobrauciena skatuves 28. augustā. Par tā īpašnieku kļuva Juris Terehovs no Salaspils. Apsveicam! Arī pārējie deviņi laimīgie saņēma dažādas veicināšanas balvas, kuras bija sarūpējuši pasākuma sponsori: AS Putnu fabrika “Ķekava”, Ķekavas Avots.

Ķekavas novads ir bagāts ar dažādiem interesantiem tūrisma objektiem. Spēlē “Ķekavas novada spēka zīmes 2021” bija iespēja apskatīt novada atpūtas vietas, kultūrvēsturiskus objektus, dabas vērtības un vēl daudz ko citu.

Tiekamies Ķekavas novadā jau nākamgad ar jaunām spēka zīmēm!

Comments are closed.