RK “Miesnieki” 14. reizi izcīna Latvijas kausu

Lieliskos laikapstākļos ar skatītājiem pārpildītā stadionā izcīnījām šogad jau trešo trofeju, pievienojot Latvijas kausu Latvijas čempionu tituliem regbijā un regbijā 7. Šogad Latvijas kausa finālā pretiniekos bija Latvijas draudzīgākais regbija klubs “Eži”, kurā spēlē arī vairāki mūsu Top līgas komandas spēlētāji, līdz ar to mums nedēļas laikā bija jānoslīpē standartsituācijas, kuru izspēles kombinācijas Baltijas Top līgā pārzina arī mūsu draugi. Ceļā uz kausa finālu “Ķekava/Miesnieki” pārspēja regbija kluba “Fēnikss” komandu, bet “Eži/EK sistēmas” tika galā ar “Garkalne/Livonia”.

Spēle iesākās tikpat kvalitatīvi un agresīvi kā finālcīņa par čempionu titulu, jau diezgan ātri izvirzoties vadībā, Feivoram Madukam gūstot piezemējumu, uz ko “Eži” atbildēja ar soda sitienu. Līdzīga spēle turpinājās arī visu pirmo puslaiku, kad gandrīz uz katru “miesnieku” piezemējumu tika nozīmēts soda sitiens. Puslaiks noslēdzās ar ievērojamu pārsvaru, rezultātu tablo vēstīja – 27:9.

2.puslaikā spēle apgriezās kājām gaisā. Disciplīnas trūkums, milzīgais pārkāpumu daudzums, kas beigās vairāk kā divas reizes pārsniedza pretinieku pārkāpumu skaitu, kas ir reta parādībā regbijā. Tas ļāva “ežiem” atgriezties spēlē, visus piezemējumus gūstot tradicionālā “miesnieku” stilā – ar pick&up izspēlēm ieskaites zona tuvumā. “Miesnieku” kontā otrajā puslaikā izcils Emīla Baloža reids, kas rezultējās ar piezemējumu un lika saķert galvas visam treneru štābam un rezervistu soliņam. Iekrāto pārsvaru izdevās noturēt un beigt spēli ar rezultātu 32:28.

Komandas galvenā trenera Kristapa Andersona komentārs: “Lieliska atmosfēra, labs laiks, daudz skatītāju, pozitīvs rezultāts. Pirmo puslaiku aizvadījām ļoti labi. Skaistas izspēles, ātra bumbas kustība un kontrole, kas ļāva iegūt drošu pārsvaru arī uz rezultātu tablo. Iespējams, šāds spēles ritējums, regbijam neraksturīgi garais pārtraukums starp puslaikiem otrajā puslaikā atjaunoja intrigu spēlē. Lai gan, manuprāt, komanda turpināja strādāt, tomēr tiesneša konstatētie ļoti daudzie noteikumu pārkāpumi tieši mūsu komandas spēlētājiem, radīja nevajadzīgu spriedzi un sajūtu, ka īsti vairs nespējam pieskaņoties tiesāšanas stilam. Neskatoties uz to, noturējām iegūto pārsvaru un pelnīti izcīnījām Latvijas kausu! Uzslavas pelnījusi visa komanda, lai gan tikai brīžiem tika pildīts spēles plāns, pie kura strādājām gatavošanās posmā. Jāuzteic mūsu pretinieku cīņas gars visas spēles garumā, kas neļāva atslābināties līdz pat pēdējai minūtei. Paldies arī Latvijas Regbija federācijai par labi noorganizētajiem regbija svētkiem! Ar kausa izcīnīšanu šī sezona “Miesniekiem” ir beigusies. Sezona vērtējama ar lielu plus zīmi, izcīnīts Latvijas kaus regbijā, čempionu tituls regbijā un regbijā 7. Vairāki jaunie spēlētāji ieguvuši neatsveramu pieredzi un ieņem arvien lielāku nozīmi pirmās komandas sastāvā. Plašāk par sezonu un individuālajiem rezultātiem kaut kad vēlāk. Paldies visiem, kas ir ar mums, kas mūs atbalsta un arī kritizē!”

Punktu guvēji: Lauris Dūzelis 7 (2R+1S), Godsfavour Maduka 5 (1P), Elmārs Šefanovskis 5 (1P), Toms Asejevs 5 (1P), Guntis Cirša 5 (1P), Emīls Balodis 5 (1P).

Pateicamies mūsu atbalstītājiem: Ķekavas novada pašvaldībai, Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūrai, Krownpack, STATS RENT un Transact Pro.

Īpašs paldies Latvijas regbija federācijai un visai Latvijas Televīzijas komandai, kas radīja šos svētkus un tik kvalitatīvu produktu, kas ļaus šai spēlei un tās dalībniekiem ieiet vēsturē. Mums bija gods šajos svētkos piedalīties!

Foto: Jeļizaveta Iļjina

Regbija klubs “Miesnieki”

Comments are closed.