Baložu dambretistiem sudraba medaļas Latvijas jauniešu komandu čempionātā 64 lauciņu dambretē U8 grupā

28.06.19. līdz 30.06.19. notika Latvijas komandu čempionāts U8-16 grupām 64 lauciņu dambretē. Lieliski sevi pierādīja jaunie dambretisti no Baložiem. Komandā startēja bērni no PII “Avotiņš” un Baložu vidusskolas – Arvo Krebe, Oskars Bajārs, Grieta Kreita un Letīcija Bamblovska.

Zaudējot tikai Rīgas pārstāvjiem, bet pārliecinoši uzvarot pārējās komandas, rezultātā dalīta 1.-2.vieta. Pēc papildu rādītājiem šoreiz sudraba medaļas! Apsveicam dambretistus un treneri Lauru Kronbergu. Paldies dambretistu vecākiem par atbalstu un līdzi jušanu.

Ķekavas novadā dambrete iegūst aizvien lielāku popularitāti, tāpēc neizpaliek arī labi rezultāti gan vietējā, gan Latvijas mērogā.

Šobrīd dambretes nodarbības notiek vairākās Ķekavas novada izglītības iestādēs – PII “Avotiņš” un Baložu vidusskolā, kur nodarbības vada sporta meistare dambretē Laura Kronberga. Tāpat nodarbības tiek organizētas arī Ķekavas 1.vidusskolā un PII “Bitīte” pie skolotājas Mārītes Lielgalves.

Dambretes apgūšana pozitīvi ietekmē bērna raksturu – tā ļauj priecāties par uzvarām, kā arī neuztvert zaudējumu kā neveiksmi, bet gan kā pamudinājumu kļūt vēl labākam. Trenēties dambretē var jau no 5 gadu vecuma.

Dambrete pozitīvi ietekmē bērnu attīstību un loģisko domāšanu, mudina viņus izaugsmei un sevis pilnveidošanai, apgūtās prasmes palīdz dažādās dzīves situācijās. Regulāri tiek organizēti dažāda veida čempionāti un sacensības, kas sniedz iespēju bērniem sacensties savā starpā un mācīties no vienaudžiem.

Laura Kronberga

Comments are closed.