Atskats uz regbija komandas Miesnieki/Ķekava dalību Eiropas klubu čempionātā

Ar divējādām sajūtām Ķekavas regbija 7 komanda “Miesnieki” atgriezās ar biķeri no Eiropas čempionu kausa regbija 7, kas norisinājās Sanktpēterburgā, kas ir Latvijas klubu lielākā trofeja pēdējos gados klubu līmenī. No vienas puses noteikti no spēles kvalitātes zīmes ir atzīmējama tikai spēle par biķeri pret spēcīgo ASC Dukla komandu no Čehijas un daži spēļu nogriežņi citās spēlēs. Turpretī no otras puses jāņem vērā, ka šī turnīra līmenis ir audzis ļoti ievērojami, kas gan neliedza Ķekavas komandai ieņemt augstāku vietu nekā iepriekšējā gadā.
Turnīra pirmajā spēlē tika aizvadīta ar vairāku regbija 7 leģendu, tādu kā Oscar Ouma, Collins Injera un Felix Ayange, pārstāvētu britu komandu Samurai Rugby un, lai arī pirmā punktu gūšanas iespēja bija tiešu Ķekavas klubam, tomēr turēt līdzi daudz pieredzējušākiem spēlētājiem spējām tikai epizodiski – zaudējums ar rezultātu 7:36 (Punkti Emīlam Balodim – 5 un Andrejam Mantiniekam – 2).
Otrajā spēlē ķekavnieki nespēja sasmelt pirmajā pusleikā izlieto ūdeni pret kaimiņiem un Lietuvas čempioniem BALTREX – ŠIAULIAI, neskatoties uz to, ka intriga bija līdz pēdējām sekundēm, jo rezultāta starpība bija mazāka par 7 punktiem, Šauļu klubs teica pēdējo vārdu līdz ar finālsvilpi – 12:24 (10 punkti Hārdijam Nunguram un 2 punkti ar realizāciju Raivim Kokinam).
Apakšgrupas trešo spēli “Miesnieki”aizvadīja stingri zem savām iespējām – bija gan noraidījums, gan daudz brāķa. Rezultātā piedzīvots zaudējums cīņā pret Grasshopper Club Zürich Rugby Section ar rezultātu 10-24, abus piezemējumus gūstot Emīlam Balodim.
Pārkārtojot spēli un izanalizējot kļūdas, turnīra otrajā dienā ķekavnieki uzvarēja abas spēles un izcīnījā kāroto trofeju.
Pusfinālā par biķeri ar rezultātu 26:10 tika pārspēta komanda Södertälje Rugbyklubb komandu no Zviedrijas un spraigā finālā, gandrīz “ideāli” nospēlējot aizsardzībā, pārspēja čehu komandu ASC Dukla, pret kuriem 2018.gadā piedzīvojām 2 zaudējumus gan Sanktpēterburgā gan lielākajā Eiropas regbija 7 turnīrā Amsterdam Sevens.

Komandas galvenā trenera Kristaps Andersons komentārs par turnīru: “Divās dienās aizvadījām piecas spēles ar ļoti augsta līmeņa pretiniekiem. Pirmajā dienā, grupas spēlēs diemžēl pietrūka aukstasinības un pārliecības, lai brīdī, kad varēja izšķirties uzvarētājs, nosvērtu svaru kausus mūsu labā. Līdz ar to nācās piedzīvot zaudējumus. Savukārt, otrajā dienā izdevās aizvadīt lieliskas spēles ar pašaizliedzīgu cīņu aizsardzībā un veiksmīgiem uzbrukumiem, izcīnot Eiropas čempionu kausa biķeri, kas vairākumam spēlētāju bija pirmais taustāmais panākums Eiropas mērogā. Jāizceļ mūsu līderi Elmārs Šefanovskis, Emīls Balodis, Raivis Kokins, Krists Kruskops un Viktors Silvoniks, kuri aizvadīja labu turnīru. Arī pārējie cīnījās savu iespēju robežās, tomēr no atsevišķiem maiņas spēlētājiem gribētos lielāku pienesumu komandas rezultāta sasniegšanā un noturēšanā. Ņemot vērā, ka esam spēruši solīti augstāk ka iepriekšējā gadā, turnīru un rezultātus var vērtēt kā labus, zinot, ka vairums pretinieku bija profesionāļi. Tagad īss brīdis apārstēt traumas, apdomāt kļūdas, un nedēļas beigās uz Amsterdamas regbija 7 turnīrs”.

Regbija klubs Miesnieki vēlas pateikties Ķekavas novada pašvaldībai par atbalstu 2018.gada sezonā , kurā tika izcīnīts Latvijas čempionu tituls regbijā 7, kas ļāva iegūt iespēju piedalīties tika augstas klases regbija turnīrā un pārbaudīt savus spēku cīņā ar profesionālām komandām kā arī par atbalstu 2019.gadā.

Pirmais var būt tikai viens!

Comments are closed.