Dambretes čempionāts paver durvis jauniem izaicinājumiem

3. aprīlī, jaunās, gaišās un skaistās Ķekavas vidusskolas telpās, jau trešo reizi norisinājās dambretes turnīrs sākumskolas skolēniem. Sacensības organizētas ar mērķi noteikt spēcīgākos dambretistus , kas 13. aprīlī dosies uz starpskolu komandu čempionātu Salaspilī. Visvairāk punktus kopērtējuma tabulā ieguva, kā arī pirmās divas vietas izcīnīja 4.klases skolēni Stefans Sitnieks – 1. vieta, Ričards Dreimanis – 2. vieta, bet 3. vietā Estere Nukša (3.kl.),  atpaliekot tikai par vienu punktu uzvarētājam S. Sitniekam.

Novadā ir daudz dažādu iespēju nodarboties ar dambreti. Sākumskolas skolēniem radoši nodarbības vada skolotāja Mārīte Lielgalve. Savukārt mazākie Ķekavas novada bērni dambreti var apgūt PII “Bitīte” un PII “Avotiņš”. Savu skolu čempionātu dambretē gaida arī Baložu vidusskola, kur pavisam drīz, jau 18. aprīlī,  notiks skolas čempionāts, ko organizē dambretes trenere Laura Kronberga.

Spēle  liek domāt, attīsta prātu, kā arī palīdz dažādās ikdienas situācijās – analizēt, redzēt telpiski, pieņemt lēmumus kā spēlē, tā dzīvē. Vispusīgai attīstībai nepieciešamas gan fiziskās aktivitātes, t.sk. dejošanas prasmes, muzikālās iemaņas, kā arī jāattīsta prāta spējas. Dambretes ietekmi uz prātu var pateikt kā metaforu, kur dambrete nepiespiežot pleš bērna prātu  – krūzītes izmēru -, kurā skola var ieliet zināšanas.

Rezultāti: šeit

Foto šeit

Vitauts Budreika,

Dambretes attīstības biedrības priekšsēdētājs

Comments are closed.