Ķekavas sporta klubā turpmāk būs iespējams nodarboties ar TRX piekares sistēmu vingrošanu

Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra ir saņēmusi Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālu atbalstu projektam„ Veselīga brīvā laika pavadīšanas veidu veicināšana – trx sistēmu vingrošanas iespēju paplašināšana Ķekavas novadā”. Projekta īstenošanai ir piešķirts publiskais finansējums 1869,02 EUR apmērā un tā ietvaros ir paredzēts iegādāties un Ķekavas sporta klubā uzstādīt TRX sistēmu vingrošanas rāmi un stiprinājumus, tādējādi nodrošinot iespēju nodarboties ar TRX piekares sistēmu vingrošanu.

Kas ir TRX piekares sistēmu vingrošana?

TRX piekares sistēma ir radusies ASV militārajā dienestā, kad karavīriem bija nepieciešama iekārta treniņiem ārpus militārās bāzes. Laika gaitā šāda piekares sistēma attīstījās, kļuva kvalitatīvāka, daudzfunkcionālāka un populārāka. TRX piekares sistēma ir viegla, un to iespējams izmantot gan iekštelpās, gan brīvā dabā, kas to padara īpaši ērtu lietošanai. Šī sistēma balstās uz lietotāja ķermeņa svaru, tāpēc ir iespējams viegli mainīt vingrojumu grūtības pakāpi, kā arī izpildīt vairāk nekā 80 dažādu vingrojumu.

Pēdējo gadu laikā arī Latvijā TRX piekares sistēma ir kļuvusi populāra. To izmanto ne tikai fitnesā, bet arī rehabilitācijā. TRX attīsta izturību, lokanību, spēku, līdzsvaru un dziļo muskulatūru, tāpēc tas ir efektīvs veids, kā vienā treniņā attīstīt vairākas fiziskās īpašības. Darbojoties ar TRX, ir viegli mainīt treniņa grūtības pakāpi, tāpēc fizioterapeits to var izmantot darbā gan pacientiem ar zemu fizisko sagatavotību, gan pēc dažādām traumām, gan sportistiem. Treniņa laikā īpaši uzlabojas locītavu stabilitāte un mobilitāte, kas ir katras kvalitatīvas kustības svarīgākā daļa.

Uzstādītais aprīkojums pieejams no 2018. gada 1.decembra bez maksas ikvienam novada iedzīvotājam iepriekš piesakoties Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūras administrācijā.

Comments are closed.