Toms Jeronovičs gūst vērtīgu pieredzi Eiropas jauniešu čempionātā šahā

No 2018. gada 19.–29. augustam, Ķīpsalas hallē, Rīgā, notika medijos plaši atspoguļotais Eiropas jauniešu čempionāts šahā. Turnīrs tika izspēlēts ar apdomas laiku 90 minūtes uz pirmajiem 40 gājieniem un 30 minūtes līdz partijas beigām, plus 30 sekundes par katru izdarīto gājienu. Katru dienu notika pa vienai spēlei, katrai ilgstot no 3-4 stundām, kas no mazajiem spēlētājiem prasīja lielu uzmanību un izturību.

Latviju pārstāvēja 103 spēlētāji, no kuriem lielākā daļa ir pašreizējie Rīgas Šaha skolas audzēkņi – arī 7 gadus jaunais Toms Jeronovičs. Paldies Ķekavas novada domei par sniegto finansiālo atbalstu, lai mazais ķekavietis varētu spēlēt šajā vērienīgajā čempionātā!

Lai arī, pirmo reizi startējot tāda līmeņa sacensībās vecuma grupā O-8 (Open), Toms neiekļuva labāko skaitā, taču viņš ieguva vērtīgu pieredzi nākotnei un sapratni, ka, lai sasniegtu panākumus tāda līmeņa starptautiskos turnīros, ir jāiegulda  nopietns darbs turpmākajos treniņos.

Jāatzīmē, ka Toms nedēļu pirms Eiropas jauniešu čempionāta šahā ieguva 2. sporta klasi šahā (1. vieta U-8 Vasaras Starptautiskajā atklātajā šaha turnīrā bērniem un jauniešiem ar Jūrmalas domes atbalstu Rudaga – Kaissa 2018), kas Rīgas Šaha skolā tiek novērtēta kā laba izaugsme un dod cerību, ieguldot turpmāku rūpīgu treniņdarbu, tuvākajos gados Tomam sasniegt daudz augstākus panākumus šahā.

Comments are closed.