33 grādu svelmē aizvadīts ikgadējais Ķekavas velomaratons

Svētdien, 29. jūlijā, jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās vērienīgais Ķekavas velomaratons, kas, neskatoties uz sevišķi tveicīgajiem laika apstākļiem, kuplā skaitā pulcēja visu paaudžu riteņbraukšanas entuziastus no Pierīgas un citiem Latvijas reģioniem. Apliecinājuši spēkus kādā no trim aizraujošām velo distancēm, sacensību dalībnieki baudīja vasarīgo brīvdienu un nodevās dažādām vilinošām izklaides aktivitātēm. Rezultatīvākie braucēji un radošākās komandas jau ierasti tika suminātas ar vērtīgām balvām no pasākuma organizatoriem un atbalstītājiem.

Kā pirmā distance Ķekavas velomaratona sacensības atklāja enerģiskais Bērnu brauciens, kurā savu cīņassparu nepagurdami apliecināja paši jaunākie dalībnieki vecumā līdz 12 gadiem, bet jau īsi pirms pusdienlaika starts tika dots plaši iecienītajai Tautas distancei. Līdzīgi kā iepriekšējos gados arī šoreiz tās dalībniekiem bija jāmēro 45 km garš ceļa posms Ķekava – Daugmale – Baldone, kas veda gan pa šoseju, gan arī pa grunts segumu, padarot trasi īpaši daudzveidīgu un izaicinājumiem bagātu. Sīvā konkurencē uzvarētāja titulu godam izcīnīja komandas ZZK pārstāvis Jānis Rubiks, kurš distanci pieveica 1 stundā un 8 minūtēs ar vidējo ātrumu 39,6 km/h, aiz sevis atstājot pārējos konkurentus.

Godpilno otro vietu vīru konkurencē ieguva Niklāvs Boļšis, kurš pārstāvēja komandu “Dobeles dzirnavnieks/FeelFree”, bet uzreiz aiz viņa ierindojās apvienības “Ķekavas novada sporta skola/Dobeles dzirnavnieks” sportists Devids Zikrātijs. Turpretī sieviešu kategorijā uzvaras laurus pārliecinoši plūca “Ķekavas novada sporta skolas/Dobeles dzirnavnieks” komandas braucēja Santa Sanija Jurgena, uzrādot teicamu laiku – 1h, 9 min. un 39 sek. ar vidējo ātrumu 38,8 km/h. Otra ātrākā braucēja bija rezultatīvā Adele Ilga Spigovska no komandas “ELKOR”, bet kā trešā finišēja viņas komandas biedrene Līga Actiņa (“ELKOR”). Abu sacensību grupu uzvarētāji balvā ieguva īpašo velomaratona specbalvu “Ķekavas grants”.

Dienas turpinājumā sekoja kā allaž kupli pārstāvētā Ģimeņu distance, kas krāšņā 10 km parādes braucienā pa Ķekavas pilsētu vienoja aktīvākās ģimenes un radošākos draugu un kolēģu kolektīvus no visas Latvijas. Košākās, saliedētākās un izdomas bagātākās komandas sacentās arī par vērtīgām pārsteiguma balvām astoņās dažādās nominācijās. Stilīgākā divriteņa īpašnieces godalgu ieguva Marina Ķoļesova, par Raibākās ķiveres autori tika atzīta Rebeka Krivāde, Kuplāko ģimeni pārstāvēja Dalbiņu saime, kā Spilgtākā velobraucēja sacensībās startēja Agnese Brangule, Retro stūrētāja tituls tika piešķirts Inesim Malvesam, par Saliedētāko ģimeni tika atzīta Purgaiļu saime, kā Zaļākais dalībnieks uz pārējo fona izcēlās Arnis Rugājs un, visbeidzot, Saskanīgākā tandēma nominācijā pārliecinošākie bija Pīgožņu ģimene.

Paralēli spraigajām sacensībām pasākuma norises vietā apmeklētājus priecēja arī dažādas aizraujošas izklaides aktivitātes: izbraukumu tirdzniecības stendi, degustācijas, konkursi, piepūšamās atrakcijas un radošās darbnīcas bērniem, DJ priekšnesumi un enerģiski mūzikas ritmi. Tāpat, rūpējoties par sacensību dalībnieku labsajūtu, vairākos trases punktos slāpes veldzēja NABEGHLAVI minerālūdens, savukārt braucamrīku tehnisko stāvokli rūpīgi uzraudzīja Velo Depo velosipēdu serviss. Par labu noskaņojumu sacensību laikā gādāja atraktīvais pasākuma vadītājs Ivars Bācis; spēcinošu maltīti pēc finiša nodrošināja PF Ķekava, bet plašo balvu fondu sarūpēja Isostar, TORLEY, PF Ķekava, kā arī XS Rotaļlietas.

Sacensības organizēja SIA „Alpha Baltic Sport” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību un Latvijas Riteņbraukšanas federāciju. Ģenerālsponsors: Putnu fabrika Ķekava. Atbalstīja: Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra, MyFitness, Marana productions, Mailigen, Isostar un Torley.

Comments are closed.