Izaugsmes iespējas jaunajiem dambretistiem Latvijā palielinās

Strauji aug iespēja bērniem Latvijā profesionālā līmenī nodarboties ar dambretes spēli.  Arvien vairāk novados Latvijā ir iespējams apgūt dambretes spēli, kas pozitīvi ietekmē bērnu attīstību un loģisko domāšanu, mudina viņus izaugsmei un sevis pilnveidošanai. Regulāri tiek organizēti dažāda veida čempionāti un sacensības, kas sniedz iespēju bērniem sacensties savā starpā un mācīties no vienaudžiem.

Aizvadītajā pirmajā Salaspils Atklātajā čempionātā dambretē sešgadniekiem, jaunie dambretisti no Baložu PII “Avotiņš” pēc tikai divu mēnešu ilgiem treniņiem guva atzīstamus panākumus. 38 dalībnieku konkurencē 5.vietu starp meitenēm ieguva Lauma Goldberga, uzreiz aiz labāko desmitnieka starp zēniem finišēja Ralfs Vīķelis. Turnīru novērtēja ne tikai jaunie dambretisti, bet arī bērnu vecāki, uzslavējot labo turnīra organizāciju.

Paplašinās iespēja apgūt dambretes spēli ne tikai lielākajās Latvijas pilsētās un novados, bet arī Pierīgas rajonos. Šobrīd dambretes nodarbības notiek vairākās Ķekavas novada izglītības iestādēs – PII “Avotiņš” un pamatskolā “Gaismas tilts 97”, kur nodarbības vada sporta meistare dambretē Laura Kronberga. Kā arī Ķekavas 1.vidusskolā un PII “Bitīte” pie skolotājas Mārītes Lielgalves.

Dambretes apgūšana pozitīvi ietekmē bērna raksturu – tā ļauj priecāties par uzvarām, kā arī neuztvert zaudējumu kā neveiksmi, bet gan kā pamudinājumu kļūt vēl labākam. Trenēties dambretē var jau no 5 gadu vecuma un apgūtās prasmes ļauj stāties pretī visiem dzīves izaicinājumiem.

Vitauts Budreika, Dambretes attīstības biedrības priekšsēdētājs

Foto un sacensību rezultāti https://photos.app.goo.gl/SlukSJjxXtZp2vJ62

Comments are closed.