BK Ķekava/Optibet basketbola līgas 2.divīzijā uzvar basketbola klubu Saldus

Svētdien, 14. janvārī Saldus sporta namā, tika aizvadīts saspringts un pārsteiguma epizodēm bagāts mačs starp Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas vienu no kopvērtējuma līdervienībām – basketbola klubu „Ķekava/Optibet” un Kurzemes vadošo basketbola klubu – „Saldus”, uzvaras laurus atkārtoti plūcot pagājušās sezonas bronzas medaļniekiem – BK „Ķekava/Optibet”.

Jau no pirmajām spēles sekundēm abu komandu spēlētāji laukumā rādīja individuāli pārliecinošu sniegumu, norādot uz to, ka šajā spēlē zaudēt negrasās nedz laukuma saimnieki, nedz viesu komanda.

Spēles rezultātu atklāja BK „Saldus” spēlētājs Artūrs Kramiņš, taču jau pēc dažām sekundēm BK „Ķekava/Optibet” spēlētājs Agnis Čavars panāca rezultāta izlīdzinājumu, un, turpinot ar Mārtiņa Šteinberga precīzu tālmetienu, viesu komanda jau spēja izvirzīties vadībā ar rezultātu 5:2.

Veiksmīgi iesāktā spēles ceturtdaļa turpinājās ar abu komandu līdzvērtīgu punktu sadalījumu uz tablo, vadības maiņai notiekot visas ceturtdaļas garumā. Nauris Miezis, grozā raidot trīs punktu metienu, panāca BK „Ķekava/Optibet” vadību, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar rezultātu 18:22.

Otrā spēles ceturtdaļa aizritēja ar BK „Saldus” nesekmīgiem mēģinājumiem panākt viesu komandas iegūto pārsvaru, tādējādi pieļaujot kļūdas, kas nesekmēja komandas panākumus laukumā. BK „Ķekava/Optibet” šajā ceturtdaļā guva 32 punktus, noslēdzot pirmo puslaiku pārliecinoši ar rezultātu 54:35.

Atgriežoties laukumā pēc pārtraukuma, abu komandu spēlētāji saņēma vairākas personīgās piezīmes, neveicinot raitu spēles turpinājumu, abām komandām gūstot attiecīgi 14 (BK „Saldus”) un 10 (BK „Ķekava/Optibet”) punktus. Mājinieku komanda centās spēlēt agresīvāk, koncentrēties aizsardzībai, kas vainagojās ar uzvarētu trešo ceturtdaļu, taču ar to bija par maz, lai panāktu rezultāta izlīdzinājumu, un BK „Ķekava” ceturtdaļu noslēdza atrodoties vadībā ar rezultātu 64:49.

Sākoties spēles noslēdzošajai ceturtdaļai, BK „Saldus” spēlētājs Armands Seņkāns trīsdesmitajā sekundē bija precīzs grozā no apakšas, tādēdāji parādot mājinieku komandas kaujiniecisko noskaņojumu un vēlmi uzvarēt, taču BK „Ķekava/Optibet” spēlēja taktiski pārliecinošāku basketbolu, un neļāva pretiniekiem „atkost” uzstādīto spēles plānu.

Spēles turpinājumā sekoja abu komandu vairāki nesekmīgi tālmetienu raidījumi groza virzienā, un, tuvojoties spēles izskaņai, BK „Ķekava/Optibet” spēlētājs Roberts Pāže saņēma 2 personīgās piezīmes pret Kasparu Baumani un Armandu Kravali. Nepilnas 2 minūtes pirms spēles beigām, Nauris Miezis un Mārtiņš Šteinbergs iemeta divus tālmetienus, nostiprinot rezultātu uz tablo, kas vēstīja par viesu komandas pārsvaru ar 81:64, savukārt spēle noslēdzās ar Arkādija Makarenko precīzu metienu, ar rezultātu 89:68 uzvarot „BK Ķekava/Optibet” komandai.

BK „Ķekava/Optibet” komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Roberts Pāže, kurš guva 21 punktu un laukumā pavadīja nepilnas 35 minūtes, spējot uzņemties iniciatīvu par spēles gaitu tad, kad tas bija nepieciešams, savukārt viens no komandas līderiem – Nauris Miezis – spēlē guva 20 punktus. Jāatzīmē, ka laukumā tika izlaisti visi spēlei pieteiktie spēlētāji – tajā skaitā arī Pauls Brikmanis un Rihards Ozoliņš, kuri ir komandas jaunākie spēlētāji.

Jau nākamās spēles BK „Ķekava/Optibet” komanda aizvadīs savā mājas zālē – 16. janvārī plkst. 20:00 Ķekavas sporta klubā – pret vienu no gados jaunāko spēlētāju veidoto komandu – „VEF skola”, savukārt 19. janvārī plkst. 20:00 gaidāms viens no spēcīgākajiem mačiem šajā sezonā – cīņa par uzvaru ar vēl vienu no LBL2 kopvērtējuma tabulas līdervienībām – „Valmiera Glass/ViA”.