Veiksmīgi aizritējis pirmais boksa šovs Ķekavā

2. decembrī Ķekavā pirmo reizi norisinājās boksa cīņu šovs “Lāčplēša Kauss 2017”. Ķekavas sporta kluba ringā devās 30 bokseri no 12 dažādiem Latvijas klubiem, kā arī divi dalībnieki no Lietuvas. Ķekavas boksa klubu “Lāčplēša Cīņu Leģions” pārstāvēja septiņi sportisti – Kārlis Pūriņš (kadeti – 33kg), Henrijs Ivanovs (kadeti -65kg), Raimonds Skudra (91+kg), Mārtiņš Parasigs-Parasiņš (-79kg), Francis Rozentāls (juniori -60kg), Emīls Špīss (-75kg) un Mārcis Grundulis (juniori -64kg).

Šova laikā skatītājiem bija iespēja vērot 15 spraigas cīņas, kas norisinājās pēc olimpiskā boksa noteikumiem. Arī turnīra dalībnieku sastāvs bija ļoti spēcīgs. Lāčplēša Kausā piedalījās gandrīz puse U-19 Latvijas labāko bokseru. Vairākkārtēju Latvijas čempionu un starptautisku turnīru uzvarētāju vidū arī mūsu pašu Mārcis Grundulis, spēcīgie rīdzinieki Sergejs Hodjušins (-60kg) un Andrejs Nikolājevs (-75kg), kā arī jūrmalnieki Andris Kleins (-56kg) un Tahirs Putraševics (-60kg).

Čempioniem konkurenci sastādīja Romans Šapošņikovs (“Budo”, Rīga), kurš tikās ar Andri Kleinu (J.Roviča boksa klubs, Jūrmala). Regnārs Cīrulis (“Auseklis“, Rīga) stājās pretīm Tahiram Putraševicam no Jūrmalas. Ķekavas boksa kluba jaunais talants Francis Rozentāls mērojās spēkiem ar Sergeju Hodjušinu (“In-Fight”, Rīga). Vakara galvenajās cīņās izaicinājumu Andrejam Nikolājevam (“In-Fight”, Rīga) un mūsu Mārcim Grundulim meta Lietuvas boksa čempioni Linas Daugelavičus un Sandis Dunkulis.

Vilties nelika arī starptautisko turnīru dalībnieki un uzvarētāji – Ķekavas boksa kluba pārstāvis Emīls Špīss (“Lāčplēša Cīņu Leģions“, Ķekava) un Iļa Smoļins (“Fighter Elvis Promotions“), kuri šoreiz spēkojās savā starpā. Kā jau bija gaidīts, cīņa izvērtās ļoti spraiga un interesanta, tomēr šajā reizē nācās sarūgtināt vietējos līdzjutējus – ar dalītu tiesnešu lēmumu 2:1 par uzvarētāju tika pasludināts Iļja Smoļins.

Bez lieliem pārsteigumiem noritēja abu Jūrmalas favorītu Andra Kleina un Tahira Putraševica cīņas ar rīdziniekiem Romānu Šapošņikovu un Regnāru Cīruli. Kamēr Šapošņikovs pārliecinoši zaudēja Kleinam visus raundus, Cīrulis savu cīņu sāka veiksmīgi, uzvarot pirmo raundu pret spēcīgo pretinieku Tahiru. Tomēr otrajā raundā Tahirs uzmundrināja visus boksa līdzjutējus, ar skaistu nokautu izcīnot uzvaru.

Negaidītu, bet Ķekavas līdzjutējiem patīkamu, pārsteigumu sagādāja Francis Rozentāls, kurš pārspēja daudzkārtējo junioru čempionu līdz 60kg Sergeju Hodjušinu. Savukārt, Latvijas junioru čempions svara kategorijā līdz 75kg, Andrejs Nikolājevs pieveica Lietuvieti Linas Daugelavičus. Vakara galvenajā cīņā, Lietuvas trīskārtējais junioru čempions līdz 64kg, Sandis Dunkulis no Lietuvas tikās ar trīskārtējo Latvijas junioru čempionu Mārci Grunduli. Lai gan ķekavietis cīņu uzsāka mierīgāk nekā parasti, trešajā raundā ar līdzjutēju atbalstu Mārcis tomēr nokdaunēja Lietuvas sportistu.

Iesildošajās cīņās tikās kadeti un mazāk pieredzējuši bokseri. Draudzības cīņu aizvadīja rīdzinieks Igors Novikovs no “Budo” kluba un mūsu Henrijs Ivanovs, kurš ir Latvijas čempions boksā kadetiem U-15 vecuma grupā. Arī jaunais talants Kārlis Pūriņš (“Lāčplēša Cīņu Leģions“, Ķekava), kurš bez zaudējumiem aizvadījis jau 14 cīņas, turpināja savu uzvaras gājienu, ar 3:0 pārspēja Nordu Druku-Jaunzemu no Rīgas.

Lielu cīņassparu demonstrēja vienīgais sacensību debitants Raimonds Skudra (“Lāčplēša Cīņu Leģions“, Ķekava), kurš 41 gada vecumā aizvadīja savu pirmo cīņu, stājoties pretīm pieredzējušajam sportistam Mārtiņam Lapiņam no “Fighter Elvis Promotion”. Šoreiz pieredzes trūkumam bija izšķiroša loma, un Raimonds piekāpās 2. raundā. Arī kluba biedru Mārtiņu Parasigu-Parasiņu šajā reizē piemeklēja līdzīgs liktenis – zaudējums ar nokautu 2. raunda izskaņā pret Agneses Božes pieredzējušo audzēkni Raiti Helmani.

Par vakara labāko cīņu tika atzīta Franča Rozentāla (“Lāčplēša Cīņu Leģions“, Ķekava) uzvara pār Sergeju Hodjušinu (“In-Fight”, Rīga), labākais nokauts -Tahiram Putraševicsam (J.Roviča boksa klubs, Jūrmala) un labākais bokseris – Mārcis Grundulis (“Lāčplēša Cīņu Leģions“, Ķekava).

Boksa cīņu šovu “Lāčplēša Kauss 2017” organizēja vietējais boksa klubs “Lāčplēša Cīņu Leģions” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūru un Latvijas Boksa federācijas atbalstu. Tas tika veidots pēc samiksētiem olimpiskā boksa noteikumiem, ar profesionālā boksa šova elementiem –  cīkstoņu uznācieniem, mūziku un specefektiem. Pasākumu vadīja harizmātiskais boksa draugs no Priekuļiem Gints Gabers. Par mūziku un šova elementiem gādāja DJ Aigars Dričš. Starplaikos sportistus un viņu līdzjutējus uzmundrināja go-go dejotājas.

Cīņu šova rezultāti:
Sieviešu cīņas:
1. Amanda Millere (Kikboksa un Boksa skola Rīga) uzvarēja Karīnu Ļečko (In-Fight, Rīga) (3:0);
2. Nikolīna Boķe (In-Fight, Rīga) uzvarēja Viktoriju Mihailovu (Pigmahia, Rīga) (DQ);
Vakara iesildošās cīņas:
3. Kārlis Pūriņš (LCL Ķekava) uzvarēja Nordu Druku-Jaunzemu (In-Fight, Rīga) (3:0);
4. Edgars Kundičs (Budo, Rīga) uzvarēja Rūdolfu Vitku (J.Roviča boksa klubs, Jūrmala) (3:0);
5. Ivo Kleins (GoldenGlory, Rīga) uzvarēja Ralfu Kalniņu (J.Roviča boksa klubs, Jūrmala) (3:0);
6. Henrijs Ivanovs (LCL, Ķekava) draudzības cīņa pret Igoru Novikovu (Budo, Rīga) (tiesnešu rezultāts 3:0 Henrija labā);
7. Raitis Helmanis (Agnese Bože) uzvarēja Mārtiņu Parasigu-Parasiņu (LCL, Ķekava) (KO R2);
8. Mārtiņš Lapiņš (Fighter Elvis Promotion) uzvarēja Raimondu Skudru (LCL, Ķekava) (TKO R2);
9. Oskars Grodjuks (BK Saldus) uzvarēja Sandiju Sokolovski (Pērkons, Alsunga) (3:0);
Galvenās:Čempionu cīņas:
10. Andris Kleins (J.Roviča boksa klubs, Jūrmala) uzvarēja Romānu Šapošņikovu (Budo, Rīga) (3:0);
11. Tahirs Putraševičs (J.Roviča boksa klubs, Jūrmala) uzvarēja Regnāru Cīruli (Auseklis, Rīga) (KO R2);
12. Francis Rozentāls (LCL, Ķekava) uzvarēja Sergeju Hodjušinu (In-Fight, Rīga) (2:0);
13. Iļja Smoļins (Fighter Elvis Promotion) uzvarēja Emīlu Špīsu (LCL, Ķekava) (2:1);
14. Andrejs Nikolājevs (In-Fight, Rīga) uzvarēja Linas Daugelavičius (Lietuva) (3:0);
15. Mārcis Grundulis (LCL, Ķekava) uzvarēja Sandis Dunkulis (Lietuva) (3:0);

Galveno čempionu cīņu video —> https://youtu.be/fe8ngFij304

Viss cīņu šovs kopumā —> https://youtu.be/eqFq_C1r8pM

 

Dainis Daņiļevičs

Lāčplēša cīņu leģions

Comments are closed.