Noslēdzies tradicionālais 68. starptautiskais boksa turnīrs „Rīga Open-2017”

No 16. līdz 19. novembrim Rīgas Hanzas vidusskolā, Grostonas ielā 5, notika viens no senākajām boksa turnīriem Eiropā „Rīga Open”, bijušais „Kanīša Kauss”. Turnīrā piedalījās 140 sportisti no 11 valstīm: Zviedrija, Izraēla, Igaunija, Lietuva, Anglija, Uganda, Ukraina, Krievija, Baltkrievija, Norvēģija, Latvija. Ķekavas klubu “Lāčplēša Cīņu Leģions” pieaugušo čempionātā pirmo reizi pārstāvēja abi mūsu labākie juniori -19. gadīgais Emīls Špīss, svara kategorijā -69kg B grupā un 17 gadīgais Mārcis Grundulis svara kategorijā -64kg Elites grupā.

Emīlam Špīsam izdevās aizcīnīties līdz pusfinālam, kur interesantā cīņā, pēc punktiem, ar dalītu tiesnešu lēmumu nācās piekāpties Oskaram Grosmanim no Saldus un samierināties ar 3. vietu.

Ļoti pārliecinoša debija pieaugušo boksā izdevās mūsu kluba labākajam bokserim Mārcim Grundulim, kurš priekšlaicīgi un ar sekundantu atteikumu uzvarēja gan 1/8 fināla cīņu, gan arī 1/4 fināla cīnu. Pirmais nopietnais pārbaudījums vīru konkurencē Mārcim bija pusfinālā pret sporta meistarklasi ieguvušo Mihailu Pavlovu, kurš ir arī Latvijas Olimpiādes uzvarētājs pieaugušajiem svara kategoriju augstāk -69kg. Tomēr, neskatoties uz titulēto pretinieku, Mārcis izcīnīja skaistu uzvaru un sagādājot nelielu pārsteigumu visiem boksa draugiem iekļūstot finālā. Ja Mārča uzvaru pār Pavlovu var uzskatīt par pārsteigumu, tad to, ko Mārcis demonstrēja finālā pret vienu no Latvijas boksa leģendām, var nosaukt par īstu sensāciju. Par šo cīņu boksa draugi runās vēl ilgi, īsta Latvijas boksa klasika. Ļoti spraigā un skatītāju ovācijām bagātā cīņā ar nedaudz negaidītu, dalītu tiesnešu lēmumu pēc punktiem 2:3, uzvara tika atdota Latvijas boksa veterānam Artūram Ahmetovam, bet arī Mārcis pēc šīs cīņas noteikti ieguva jaunus atbalstītājus un cieņu boksa draugu acīs. Interesnati, kad Latvijas boksa federācijas mājaslapā ir ziņa, ka par labāko turnīra bokseri tika atzīts pats jaunākais dalībnieks Mārcis Grundulis no Ķekavas, kurš līdzīgā cīņā (ar rezultātu 2:3) zaudēja titulētajam Latvijas bokserim, daudzkārējam valsts čempionam Artūram Ahmetovam. To uzzinājām tikai dienu pēc sacensībām, jo Ķekavas komanda “Lāčplēša Cīņu Leģions” uzreiz pēc cīņas pameta sacensības, paužot neapmierinātību ar, mūsuprāt, negodīgo tiesnešu lēmumu.

Protams, milzīgs paldies visiem mūsu līdzjutējiem un atbalstītājiem, kā arī Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūrai, strādāsim tālāk, lai godam nestu Ķekavas vārdu Latvijā un Pasaulē un priecētu Jūs visus ar skaistām uzvarām.

Saite uz sensacionālo fināla cīņu, kur 17 gadīgais Mārcis Grundulis no Ķekavas kluba cīnās ar Latvijas boksa leģendu Artūru Ahmetovu —> https://youtu.be/vGSKcISPMBY
Saite uz LTV Panorāmas sporta ziņu sižetu par turnīru un īpaši par Mārča cīņu ar titulēto pretinieku —> https://youtu.be/-SPTInj-BCQ

Comments are closed.