Mūsu jaunie vindsērfingisti piedalījušies Pasaules čempionātā Spānijā

Sestdien, 28.oktobrī, Spānijas pilsētā Salū (Salou), noslēdzās sešu dienu sacensības – Pasaules Čempionāts BIC Techno 293 vindserfingā jauniešiem! Sacensības norisinājās Vidusjūras atklātajos ūdeņos, kuros tika piedzīvotas, kā bezvēja, tā vēja bagātas, un arī mainīga vēja virziena dienas, kur par Pasaules čempiona titulu sacentās 338 jaunieši no 28 pasaules valstīm.

Nemainīgi un mērķtiecīgi pie medaļu un titulu krāšanas, gadu no gada strādā Izraēlas komanda, kura arī šajā čempionātā bija favorīte, savu kolekciju papildinot ar visām čempionātā pieejamām, četrām, zelta medaļām, kā arī divām sudraba un vienu bronzas. Otra ražīgākā komanda bija Francija – viena sudraba un divas bronzas. Pa viena medaļai Honkongai (sudrabs) un Krievijai (bronza).

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja 10 sportisti. Augstāko rezultātu un 18. vietu 96 zēnu konkurencē ieņēma Matīss Punte vecumā līdz 15 gadiem. Matīsa labākais finišs vienā no sacensību sērijas desmit braucieniem bija 3.vieta. Viņam arī nākošgad ir iespēja parādīt lielisku rezultātu šajā vecuma grupā, jo Pasaules čempionāts norisināsies viņam jau zināmajā akvatorijā Baltijas jūrā Liepājā no 4.-12.augustam.
Šī gada Baltijas čempione Annija Punte cīnijās godam un čempionātā finišēja 38. vietā 61 meiteņu konkurencē. Viņai labākais finišs vienā no sacensību sērijas desmit braucieniem bija 23. vieta. Annija šobrīd cītīgi gatavojās nākamajām starptautiski nozīmīgākajām sacensībām, kas norisināsies 2018. gada aprīlī, Mondello, Sicīlijā,  Eiropas Čempionāts 2018 BIC Techno 293 Plus klasē. Vienlaikus tur pat būs Eiropas kontinenta četru kvotu atlases sacensības III. vasaras Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm Argentīnā.

Comments are closed.