Olimpiskā diena 2017

22.septembrī, ar devīzi „Vingro svaigā gaisā!”, visā Latvijā notika „Olimpiskā diena 2017”, kas kopā pulcēja jaunu pasākuma dalībnieku skaitu – 136 704 no 97 Latvijas novadiem un pilsētām.

Olimpiskās dienas dalībnieku lokā bija arī ap 3450 aktīvistu no Ķekavas novada pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēm, kuri piedalījās dažādās sportiskajās un radošajās aktivitātēs 11 norises vietās.

Savu sportisko garu un fizisko sagatavotību visas dienas garumā pierādīja Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestāžu “Ieviņa”, “Zvaigznīte”, “Avotiņš”, “Bitīte”, “Namiņš” audzēkņi un viņu pedagogi, kā arī privātās pamatskolas “Gaismas tilts’ 97”, Daugmales pamatskolas, Pļavniekkalna sākumskolas, Baložu vidusskolas, Ķekavas vidusskolas skolēni un pedagogi.

“Olimpiskā diena 2017” visā Latvijā vienlaicīgi aizsākās ar kopīgu rīta vingrošanu, kura tiešraidē tika translēta radio stacijā „StarFM”. Visi dalībnieki piedalījās stafetēs, orientēšanās pasākumos un 5.-12.klašu grupas piedalījās vēl nebijušās sacensībās „Piedzīvojumu skrējiens”. Šis bija vēl nebijis pasākums, kurā skolēniem bija jāveic 1km gara šķēršļu trase. Katram dalībniekam bija jāpārvar riepu krāvums, pildīts konteiners ar sienu, zirnekļa tīkls dabā, līšana zem šķēršļa, lēcieni pār siena ķīpām, dubļu kalns, kā arī slidenais pārsteigums. Pirmajā piedzīvojumu skrējienā piedalījās 40 klases!

Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji katrā norises vietā izstrādāja individuālo pasākumu programmu. Daugmales PII „Namiņš” bērni vingroja svaigā gaisā – vecākās grupiņas bērni „Ežuki”, bija sagatavojuši arī paši savu vingrojumu kompleksu, ko demonstrēja pārējiem bērniem. Kā arī notika tradicionālais tēvu dienas pasākums Olimpiskās diena noslēgumā, katras grupiņas komandai bija veiksmīgi jāpārvar šķēršļi, orientējoties pēc kartes.

Pļavniekkalna sākumskolā ciemojās Latvijas sporta federāciju padomes pārstāvis Māris Liepiņš un Olimpiskās čempiones kamaniņu braucējas Maija Tīruma un Elīza Caune. Notika interesantas diskusijas, autogrāfu dalīšana un aktīva sportošana.

Baložu vidusskolas 5.-12.klases piedalījās “Piedzīvojumu skrējienā” Ķekavā, 1.-4 klases sportoja Baložos. 1.-2. klases vingroja rīta vingrošanas kompleksu, zīmēja zīmējumus un rakstīja domrakstus. 3.-4. klases vingroja un pēc tam piedalījās Tautas bumbas turnīrā starp klasēm!

Ķekavas vidusskolā, Gaismas tiltā 97, PII „Ieviņa”, PII „Bitīte”, PII „Avotiņš” vingroja visi – gan lieli, gan mazi, savukārt PII Zvaigznītē mazie bērni vingroja kopā ar ezīti. Pēc vingrošanas notika orientēšanās sports Valdlauču teritorijā. Skolotājas ar bērniem pēc fotogrāfijām meklēja 10 objektu atrašanās vietas un katrā vietā bija jāizpilda dažādi uzdevumi.

Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra saka lielu paldies izglītības iestāžu vadībai, pedagogiem, audzēkņiem un viņu vecākiem par aktīvu līdzdalību pasākuma norisē. Sveicam visus dalībniekus ar iegūtajiem Olimpiskās dienas 2017 sertifikātiem. Īpašu paldies sakām SIA “Ragn-Sells” par atbalstu “Piedzīvojumu skrējiena” trases izveidošanā!

Comments are closed.