Mūsu kikbokseriem neticami panākumi Eiropas kikboksa čempionātā

No 2. līdz 9. septembrim Skopjē, Maķedonijā norisinājās WAKO Eiropas čempionāts kikboksā. WAKO ir visprestižākā kikboksa organizācija un vienīgā leģitīmā Sporta akord atzītā kikboksa organizācija, kas savās sacensībās pulcē spēcīgākos kikboksa meistarus. Mūsu sporta klubu “Lāčplēša Cīņu Leģions” šajā čempionātā pārstāvēja divi mūsu pieredzējušākie sportisti, trīskārtējie Latvijas čempioni kikboksā – Mārcis “Marciano” Grundulis (arī 3x Latvijas čempions boksā) un Emīls Špīss (arī Baltijas čempions kikboksā). Abi mūsu sportisti startēja full contact disciplīnā – Mārcis svara kategorijā līdz 67kg, bet Emīls līdz 75kg.

Par Mārča startu:
Mārcim nepaveicās ar izlozi, jo jau pirmajā cīņā – 1/8 finālā pretī tika ielozēts viens no galvenajiem favorītiem – Krievijas sportists Andrejs Klevtsovs. Spraigā un notikumiem bagātā cīņā, Mārcis bija pārāks par krievu sportistu un aizsūtīja viņu mājās jau pēc 1/8 fināla. 1/4 finālā pretī stājās Portugāles sportists Carlos Faria – un, lai gan Mārcis jau bija manāmi saguris pēc intensīvās cīņas ar Krievijas pārstāvi un nebija tik agresīvs kā ierasti – portugālis īpašas problēmas nesagādāja un “Marciano” iesoļoja pusfinālā.
1/2 finālā Mārcim bija Ukraiņa – Murad Razayev pārbaudījums. Ja pirmais raunds bija pagalam neveiksmīgs – sitieni lidoja garām, bija zudusi eksplozivitāte un agresija, tad otrajā raundā jau cīņa izlīdzinājās un trešajā Mārcis jau pārliecinoši kontrolēja ringu dzenājot pa to pārgurušo Ukrainas sportistu. Bet diemžēl ar to bija par maz, lai pārliecinātu sānu tiesnešus un šoreiz ar dalītu lēmumu 1:2 viņi par uzvarētāju atzina ukraini (kurš uzvarēja arī finālā un kļuva par Eiropas čempionu), Mārcim šoreiz bronza.

Par Emīla startu:
1/4 finālā Emīls bez lielām grūtībām ar tehnisko nokautu pārspēja grieķi Theodoros Rampotas. 1/2 finālā pretīm stājās divus metrus garais Krievijas pārstāvis Aleksandrs Komarovs. Pirmais raunds aizritēja krievu sportista dominancē – viņš turēja Emīlu drošā attālumā, savukārt pats ar garajām rokām un kājām izdarīja daudz precīzus sitienus. Otrajā raundā Emīls jau pamazām bija atradis veidus kā uzlauzt varenā krieva aizsardzību un izlīdzināja cīņu, tomēr kopsummā vēl mazliet zaudēja. Savukārt, trešajā raundā Emīls pēkšņi “ieslēdza” nākamo tempu un Krievu sportists vairs neturēja līdzi, Emīls pilnībā dominēja un pēc Krievijas sportista nokdauna vairs nebija nekādu šaubu par uzvarētāju šajā cīņā.
Lielais fināls – pret Ukrainas sportistu Artem Melnyk. Pirmais raunds kā jau finālā, bija visai piesardzīgs, vairāk aizritēja pretinieka izlūkošanā, bet tomēr ukrainis bija mazliet precīzāks. Otrajā raundā tempus pamazām sāka kāpināt arī Emīls, bet diemžēl pāris neveiksmīgi sitieni pretiniekam zem jostas vietas un tika atņemti tik ļoti svarīgie punkti. Praktiski bija skaidrs, ka uzvarai vajadzēs nokautu. Un, tomēr, lai kā arī Emīls centās trešajā raundā presingojot pretinieku un dzenājot pa ringu, ukrainis nekrita. Līdz ar to Emīlam sāpīgs zaudējums Eiropas čempionāta finālā un šoreiz 2. vieta!!!

Apsveicam mūsu kluba sportistus un arī pārējo Latvijas izlasi ar lielisko startu Eiropas čempionātā, kā arī sakām paldies visiem saviem līdzjutējiem un saviem galvenajiem atbalstītājiem, bez kuriem tas viss nebūtu iespējams: Grand Credit, Maksimam Mališko, Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūrai, Haraldam un SIA Hellmann Worldwide Logistics, kā arī Emīla mammai.

Comments are closed.