Atskats uz Eiropas čempionāta ceturto posmu kvadricikliem

6. un 7. jūnijā Stelpes “Pīlādžu” mototrasē norisinājās Eiropas čempionāta ceturtais posms kvadricikliem, kurā savu dalību ņēma arī divi Ķekavas iedzīvotāji: Reinis Purvēns un Kristaps Veinbergs, pārstāvot komandu – Motosports Racing Team.

Uz sacensībām bija ieradušies 26 spēcīgākie Eiropas un Baltijas sportisti. Sestdien tika aizvadīti divi brīvie treniņbraucieni un kvalifikācijas brauciens. Brīvajos treniņos sportistiem bija iespēja kārtīgi iepazīt trasi, veikt pēdējos uzlabojumus tehnikai.


Kvalifikācija Kristaps veica 11 apļus un 10 aplī uzrādīja 14.ātrāko apļa laiku. Kā pēc kvalifikācijas brauciena pats sportists apgalvoja rezervīte vēl ir. Reinim kvalifikācijā gāja nedaudz sliktāk un rezultātā 16.vieta. Pēc brauciena Reinis pastāstīja ka braucot otro apli motociklam pazuda jauda, līdz ar to nevarēja uzrādīt savu ātrāko apļa laiku.

Klāt bija sacensību diena. Laika apstākļi lutināja skatītājus ar ļoti siltu laiku, sportistiem pārbaudījums jo jāveic 30min+2 apļi brauciens.
1.brauciens. Starts ne Kristapam ne Reinim nebija no tiem veiksmīgākajiem. Kristaps aizbrauca 16.vietā, Reinis 20.vietā. Kad aizvadīts apmēram puse no brauciena Kristaps atrodas augstajā 11.vietā un ir gatavs uzsākt cīņu ar somu sportistu par 10.vietu. Reinis tikmēr aizcīnījies līdz 14.vieta. Brauciena beigās Reinis uzlaboja vēl pāris pozīcijas un bija 1,5 sekunžu attālumā no Kristapa un bija gatavs ķert rokā Kristapa. Diemžēl pietrūka laiks. Rezultātā Kristaps finišē 11.vietā un Reinis 12.vietā.
2.brauciens. Kristapam starts padodas krietni veiksmīgāks nekā 1.braucienā un pirmajā līkumā iebrauc apmēram desmitais. Reinis pirmo līkumu mēģina izbraukt pa ārmalu, bet nesekmīgi, jo priekša braucošie sportisti sacēluši pamatīgu putekļu mākoni, redzamības dēļ Reinis aizbrauc kā viens no pēdējiem. Trasē valda lieli putekļi kas apgrūti braukšanu. Pāris apļos Kristaps noķēris priekšā braucošos sportistus un uzsāk cīņu par labāko sešinieku. Tikmēr Reinis pakāpies jau līdz 15.vietai un turpina kāpināt tempu. Devītā apļa vidū, būdams 14.vietā strauji zaudē ātrumu un lēnām ripinās pa trasi uz mehāniķu zonu. Kādā no trases trampalīniem neveiksmīga piezemēšanas, kā rezultātā ļoti stipri sasista mugura. atlikušo brauciena daļu Reinis pavadīja mediķu aprūpē. Diemžēl izstāšanās. Pa to laiku Kristaps turpina cīņu par augstāku vietu. Finišā Kristapam augstā 7.vieta.
Divu braucienu summā Kristapam augstā 8.vieta, Reinim ar visu izstāšanos otrajā braucienā 19.vieta.
Sportisti saka milzīgu paldies saviem atbalstītājiem.

Reiņa lielais paldies atbalstītājiem – Motosportam, Motosports racing team, Zemgus, GT AutoGroup, Autorepublika.lv, Ķekavas novada domei, Bosch elektronikai, ģimenei un visiem, visiem, kas stāv man blakus!

Kristaps saka lielu paldies: Paldies tētim, mehāniķim Jurim Pautram, draudzenei un visiem pārējiem atbalstītājiem

Nu jau sportisti sākuši gatavoties nākamajam Latvijas Čempionāta posmam, kas norisināsies 13.jūnijā un 14.jūnijā Dobelē, Ceļa Ēzeļu mototrasē.

Lūk neliels ieskats no sacensībām.
https://www.youtube.com/watch?v=EdwFj2zz9Pk&feature=youtu.be

Tiekamies trasē!

Atbildēt