Atskats uz Daugmales atklāto hokeja turnīru

Turnīra izsludināšanas laikā, lietainais un samērā siltais laiks, kas nav pārāk ierasts janvārim, nelutināja organizatorus ar daudzsološām prognozēm par sporta pasākuma norises iespējamību, taču tuvojoties noliktajam sacensību datumam, laika apstākļi kļuva atbilstoši, lai uzsāktu laukuma gatavošanu. Apvienojot Daugmales pārvaldes, kā arī iedzīvotāju spēkus un pūles, apsnigušais Daugmales dīķis pārtapa divos hokeja laukumos, kas atbilst sacensību vajadzībām.

Ikgadējais Daugmales hokeja turnīrs norisinājās 2013. gada 20.janvārī, Daugmales pagasta centrā uz dīķa, kuras jau kļuvušas par tradicionālām sacensībām un tieši hokejā šīs pašlaik ir vienīgās Ķekavas novadā. Sacensību dalībniekus un līdzjutējus nebiedēja pat -16oC lielais sals. Turnīrā pārsvarā piedalījās komandas no Ķekavas novada, bet bija arī ieradušās komandas no Salaspils un Rīgas. Turnīrā piedalījās 12 komandas, kuras tika sadalītas 3 apakšgrupās pa 4 komandām, kur vienas spēles laiks bija 10 minūtes. Sacensību galvenais organizators noteica kārtību, kurā katrai komandai savā grupā jāizspēlē vienai ar otru. Divas spēcīgākās komandas grupā, iekļuva nākamajā kārtā cīņā par medaļām, bet divas, ne tik veiksmīgi spēlējošās komandas grupās, cīnījās attiecīgi par 7-12 vietu. Cīņās par medaļām komandas tika sadalītas divās grupās pa trīs komandām, kur atkal izspēlēja katra ar katru un grupas pirmo vietu ieguvējas cīnījās par zelta medaļām, grupu otrās vietas cīnījās par bronzas medaļām, bet trešās vietas cīnījās attiecīgi par 5-6 vietu.

Pēc grupu turnīra, komandas, kuras neiekļuva spēcīgāko sešiniekā, turpināja cīņu par 7. – 12. vietu, izspēlējot tieši pēc tādas pašas sistēmas, kā spēcīgākās komandas, kas nodrošināja visām komandām vienādu spēļu skaitu un objektīvu vietu sadalījumu, kas, pēc organizatoru domām, ir pats svarīgākais, lai visas komandas pēc iespējas vairāk tiktu uz ledus ar dažādākiem pretiniekiem.

Vietu sadalījums:

1. vieta – „HVZ”(Ķekava) – Uldis, Ulvis un Kristaps Kubliņi, Matīs Ribkinskis, Ziedonis Parasigs-Parasiņš un Modests Anžāns.

2. vieta – „Ice Blade”(Valdlauči) – Kristiāns Birķis, Artis Vārpiņš, Ēriks Alaškevičs, Valters Frēlilus, Jānis Slitiņš un Matīss Gusārs.

3. vieta – „Pa 50”(salaspils) – Žanis, Gunārs un Normunds Gaujas, Māris Rupeiks, aigars Siliņš un Aleksandrs Maļinauskis .

4.vieta – „Daugmales Metalurgs” – Kaspars Krastiņš, Mareks Muižnieks, Jānis Lubovs, Raitis Škutāns un Viesturs Morozs.

Pēc kārtīgas izkustēšanās sacensību dalībniekiem bija iespēja baudīt siltu tēju un sasildīties pie ugunskura vietas, kur vēl bija iespēja pacept organizatoru sagādātās desas un pārrunāt notikumus uz ledus un dalīties savās emocijās un iespaidos. Turnīrā, protams, neiztika arī bez maziem asumiem, it sevišķi cīņās par medaļām, bet kopumā priecēja, tas, ka spēlētāji cienīja viens otru un turnīrs aizvadīts bez traumām. Noslēdzot šīs sacensības komandas tika apbalvotas ar medaļām un sāļo kliņģeri un kā jau tradicionāli tika uztaisīta kopbilde ar medaļniekiem.

Pasākuma organizators izsaka lielu pateicību sacensību tiesnešiem, Daugmales pamatskolai, Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūrai, SIA Līves-2, Baložu sporta iniciatīvas centram, Uģim Volosovskim, Līgai Voldekai, Kasparam Kaņepam un visiem kas piedalījās laukumu izveidē, kā arī pašiem sportistiem par azartiskā gara uzturēšanu uz laukuma un, protams, visiem, kas bija ieradušies atbalstīt savas komandas. Uz tikšanos nākamajās sportiskajās aktivitātēs

Informāciju sagatavoja:

Edijs Biļķins

Atbildēt