Veiksmīgi noslēgusies Olimpiskā diena Ķekavas novadā

Šī gada 28.septembrī visā Latvijā notika Olimpiskā diena ar vienojošo moto „Pavingrosim”, kurā piedalījās arī Ķekavas novada pirmsskolu (PII “Ieviņa”, “Zvaigznīte”, “Avotiņš” un “Bitīte) un vispārējās izglītības iestāžu (Ķekavas vidusskola, privātā pamatskola “Gaismas tilts 97″, Pļavniekkalna sākumskola, Baložu vidusskola un Daugmales pamatskola) audzēkņi un pedagogi. Mūsu novadā piedalījās 2225 dalībnieki.

Olimpiskā diena sākās ar kopīgu Olimpisko rīta vingrošanu, kuru tiešraidē translēja radio SWH un LTV7.

Pēc kopīgās vingrošanas audzēkņi piedalījās stafetēs, sacensībās un foto konkursā. FK Audas laukumā notika TAG jeb lentīšu regbija turnīrs. Sacensībās piedalījās Daugmales pamatskolas, Ķekavas vidusskolas, Privātās pamatskolas „Gaismas tilts 97” un Baložu vidusskolas komandas. Par uzvarētājiem šajās sacensībās kļuva Privātās pamatskolas „Gaismas tilts 97” komanda. Šo turnīru vēroja Latvijas Regbija federācijas prezidents Juris Silovs, kā arī Eiropas Regbija asociācijas (FIRA AER) prezidents Žans Klods Bakē.

Visu septembri pirmsskolas un sākumskolas audzēkņiem bija iespēja viņu redzējumā uzzīmēt Latvijas sportistus Olimpiskajās spēlēs Londonā 2012, par labāko tika atzīts Evelīnas Obuhas (PII Avotiņš) zīmējums. Pamatskolas un vidusskolas audzēkņi rakstīja domrakstu Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti, labākais domraksta autors – Mārtiņš Baikovskis (Pļavniekkalna sākumskola 6.klase). Olimpiskās dienas noslēgumā, katra izglītības iestāde izveidoja un iemūžināja fotogrāfijās Olimpiskos apļus, par labāko tika atzīta – PII „Ieviņa” ideja. Viens labākais domraksts, zīmējums un foto no Ķekavas novada piedalīsies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotajā konkursā.

Katrs pasākuma dalībnieks saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas 2012.gada Olimpiskās dienas sertifikātu, hantelītes un salduma balvas.

Liels paldies Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogiem, audzēkņiem, Latvijas Olimpiskās komitejas izvirzītajam vēstnesim – Uldim Bautrim par veiksmīgi aizvadīto Olimpisko dienu 2012.

„Olimpiskā diena domāta ikvienam, lai vai kāda būtu viņa sportiskā varēšana. Šī diena ir kas vairāk par vienkāršu sportošanu, skriešanu vai vingrināšanos. Tā ir iespēja aizdomāties par olimpiskajām spēlēm tajā nozīmē, ka mums vienmēr jācenšas parādīt pašu labāko, ko spējam, vienlaikus apzinoties, ka svarīgākais nav uzvarēšana vai zaudēšana, bet sapratne, kā vislabāk spēlēt šo spēli. Filozofija, kas var noderēt ikdienas dzīvē.”

Žaks Roge, Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents

Ķekavas vidusskolas un Privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97” Olimpiskās dienas stafešu rezultāti

Tag jeb lentīšu regbija rezultāti!

Foto no Olimpiskās dienas skatīt šeit!

Foto no Olimpiskās dienas skatīt šeit!

Atbildēt