Latvijas IV Olimpiādē startē 76 Ķekavas novada sportisti

Latvijas IV Olimpiādē, kas Valmierā norisināsies no 1. līdz 3. jūlijam, 94 pašvaldību komandās piedalīsies ap 4000 dalībnieku, no tiem 76 pārstāvēs Ķekavas novadu.

Ķekavas novada sportisti startēs 15 sporta veidos – burāšanā, džudo, loka šaušanā, florbolā, brīvajā cīņā, peldēšanā, mākslas vingrošanā, regbijā vīriešiem, airēšanas slalomā, pludmales volejbolā, šahā, triatlonā, riteņbraukšanā (šoseja) un badmintonā.

Olimpiādes svinīgā atklāšana notiks 1. jūlijā. Taču Ķekavas novada sportisti jau 30. jūnijā uzsāk pirmās sacensības – Ķekavas novada florbola komanda tiekas spēlē ar Tukuma novadu Cēsu sporta kompleksā.

Latvijas IV Olimpiādes sacensību grafiks (zaļā krāsā – tie sporta veidi, kuros startē Ķekavas novada sportisti.

Latvijas IV Olimpiādes programmā ir iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā notiks badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notiks olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids – orientēšanās – un paraugdemonstrējumi šahā. Arī svinīgā Olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonija norisināsies Valmierā.

Atsevišķi sporta veidi tiks organizēti Olimpiādes rīkotājpilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisināsies cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisināsies airēšana, kas tiks organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā gaidāma burāšana, golfs, BMX riteņbraukšana un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēs vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notiks Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV olimpiādes laikā norisināsies peldēšana un vingrošanas disciplīnas, bet sporta centrā “Kleisti” notiks sacensības jātnieku sportā. Valkā gaidāmas ložu šaušanas sacensības.

Latvijas IV Olimpiādei ir izvēlēts sauklis “Iedvesmo Latviju! Piedalies, uzvari!”, kas radīts ar mērķi vienot sportistus kopējiem sporta svētkiem, veicināt patriotismu, pārsteigt ar sportisko sniegumu, iedvesmot un motivēt citam citu, kā arī mudināt Latviju, tās iedzīvotājus justies lepniem par saviem sportistiem un viņu sasniegumiem.

Jāpiebilst, ka vieglatlētiem Latvijas IV Olimpiāde būs pēdējais atlases posms XXXI Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, kas norisināsies no 5. līdz 21.augustam.

Latvijas IV Olimpiādi organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība.

Vairāk par Olimpiādi

Sabiedrisko attiecību daļa

30.06.2016.

Atbildēt